Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polska premiera nowej usługi Revoluta. Karty eSIM pojawiły się w aplikacjach klientów

Dostęp do nowej usługi mają wszyscy klienci Revoluta w Polsce, ale tylko w planie Ultra za pakiet roamingowy nie trzeba dodatkowo płacić

W aplikacjach polskich klientów Revoluta pojawiła się funkcja pozwalająca zainstalować w smartfonie kartę eSIM i wykupić wybrane pakiety roamingowe z przesyłaniem danych za granicą. Łączący się z siecią za pomocą dodatkowego numeru przypisanego do wirtualnej karty eSIM mogą również korzystać z aplikacji Revolut bez zużywania limitu transferu danych. Oznacza to, że jeśli podczas podróży znajdziecie się w miejscu, w którym nie działa mobilny internet oferowany przez waszego operatora lub proponowane przez niego pakiety są zbyt drogie, nadal będziecie mogli w aplikacji Revoluta korzystać z wszystkich jej funkcji.

Przeczytajcie także: Revolut zaproponuje klientom karty eSIM

Za pakiet transferu danych w roamingu większość klientów będzie musiała dodatkowo zapłacić, ale ceny podane w aplikacji nie są wygórowane. Na przykład 3GB do wykorzystania w 108 krajach można kupić za 95 zł.

Za taki sam pakiet regionalny obejmujący Amerykę Północną czyli USA, Meksyk i Kanadę zapłacicie 65 zł. Nie są to oczywiście limity, dzięki którym można oglądać filmy w streamingu, ale przecież nie o to tu chodzi. Podróżujący będzie mógł uzyskać niezbędne informacje, wykonać operacje finansowe, odnaleźć hotel, zamówić taksówkę itp.

Przeczytajcie także: Jest pierwszy w Polsce bank z ofertą eSIM

Testuję nową kartę eSIM od weekendu. Zainstalowanie jej na smartfonie było bardzo proste. Z moich obserwacji wynika, że nie obsługuje ona rozmów głosowych, jeśli wybiera się tradycyjne połączenie przez sieć komórkową. Można zadzwonić do osób znajdujących się w książce kontaktów poprzez WhatsApp lub wykorzystując FaceTime w iPhonie. Jako druga w telefonie wyświetla się zaś sieć Plus. Przypominam, że usługę eSIM w aplikacji Revolut proponuje we współpracy z operatorem wirtualnym 1Global.

Bezpłatny pakiet 3GB miesięcznego globalnego transferu danych Revolut zarezerwował dla klientów korzystających z najdroższego planu Ultra. Pozostali użytkownicy w Polsce, którzy zainstalują eSIM przed 1 maja 2024 r., będą mogli skorzystać z powitalnych 100 MB przesyłu danych za darmo.

Revolut nie jest pierwszym bankiem w Polsce, który zaoferował klientom wirtualne karty eSIM z pakietami uwzględniającymi transfer danych podczas zagranicznych podróży. 16 marca 2024 r. podobną usługę zaczął świadczyć Western Union. Także w tym przypadku ceny wydają się nie być wygórowane w porównaniu do ofert działających w Polsce operatorów.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies