Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa usługa Revoluta. Revolut Ramp to bezpośredni zakup kryptowalut w portfelu MetaMask

Nowa usługa jest już dostępna zarówno w Polsce, jak i w pozostałych krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego

Revolut ma nowe rozwiązanie dla klientów zainteresowanych rynkiem kryptowalut. Zaoferował właśnie usługę Revolut Ramp, dzięki której jako źródło finansowania zakupu tokenów w portfelu MetaMask można wskazać konto Revolut lub wydaną przez niego kartę.

Przeczytajcie także: PayPo podnosi limit na płatności odroczone

Jak czytam w komunikacie prasowym, MetaMask to wiodąca na świecie platforma web3 (zdecentralizowana sieć wykorzystująca blockchain, kryptowaluty i NFT) z 30 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie.

Jak działa Revolut Ramp? Gdy użytkownik kliknie "Kup" w swoim portfelu MetaMask, Revolut zostanie wymieniony jako najlepszy dostawca płatności. Po wyborze tej metody klient zostanie przekierowany do procesu płatności Revolut, gdzie będzie mógł kupić kryptowaluty do swojego portfela MetaMask i zapłacić za nie za pomocą karty debetowej lub kredytowej albo skorzystać ze swojego salda na koncie Revolut.

Przeczytajcie także: Viva.com wprowadza Merchant Advance

Jak tłumaczy biuro prasowe Revoluta, jedną z zalet tego rozwiązania jest to, że klient podczas zakupu może pominąć etap weryfikacji, ponieważ został już zidentyfikowany w aplikacji Revolut i za pomocą Revolut Ramp może nabyć ponad 20 różnych tokenów, w tym m.in. ethereum i stablecoiny.

Revolut przypomina także, że kryptowaluty nie są dla każdego. Zachęca klientów do poszukiwania informacji o nich w wielu niezależnych źródłach oraz zapoznanie się zarówno z potencjałem, jak i ryzykiem, które ze sobą niosą. Zanim zatem zaczniecie handlować kryptowalutami, powinniście przeanalizować swoją sytuację finansową i okoliczności życiowe. Inwestycje w kryptowaluty na razie nie są uregulowane. Zdeponowane w nich środki nie podlegają gwarancjom, a ceny tokenów rosną lub spadają często bardzo dynamicznie.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies