Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
IdoSell wprowadza odpowiednik Smarta – Smile. We współpracy z InPostem oferuje darmową dostawę do paczkomatów

Klienci mogą liczyć na darmową dostawę przy zakupach powyżej 40 zł, nie muszą w tym celu opłacać abonamentu

Inpost poinformował, że we współpracy z IdoSell, platformą do prowadzenia sklepów internetowych, wprowadzi usługę Smile. Przewiduje ona darmową dostawę do paczkomatów przy zamówieniach o wartości powyżej 40 zł. Rozwiązanie będzie dostępne od 1 kwietnia.

Przeczytajcie także: PayBTC.io ułatwia płacenie kryptowalutami w e-commerce

Z platformy IdoSell korzysta 6 tys. sprzedawców, którzy teraz będą mogli zaoferować klientom swoich sklepów internetowych usługę Smile. W ramach tej usługi klient nie płaci za wysyłkę zamówienia o wartości powyżej 40 zł i to bez konieczności wykupowania miesięcznego czy rocznego abonamentu. Koszty spoczywają po stronie sprzedawcy. Jednak jak można się dowiedzieć ze strony IdoSell, "sklepy płacą za taką paczkę bardzo niską cenę – nieosiągalną dla autonomicznych sklepów internetowych". Firmy zapewniają w komunikacie, że w przypadku tej usługi zrezygnowały z zarobku, by jeszcze bardziej nakręcić rozwój e-commerce w Polsce.

Nowa usługa przywodzi oczywiście na myśl rozwiązanie Smart oferowane przez Allegro. W ramach tego programu kupujący może przy zamówieniach spełniających odpowiednie warunki korzystać z darmowej dostawy do domu lub paczkomatu. Usługa jest dostępna w abonamencie, można go opłacić za cały rok lub w cyklu miesięcznym. Z serwisu cashless.pl możecie się dowiedzieć, że Allegro szykuje narzędzie Smart dla biznesu. Jednocześnie wprowadza zmiany w już istniejącej usłudze.

Dzisiaj okazało się także, że od 1 kwietnia Inpost wprowadza zmiany w cennikach usług kurierskich i paczkomatowych. Nadanie przesyłek w dwóch typowych gabarytach będzie o 1 zł droższe dla klientów detalicznych. Zmiany obejmą również klientów biznesowych. Firma przypomina jednocześnie, że do dyspozycji klientów jest już ponad 11 tys. paczkomatów. Za sprawą wprowadzanych zmian niebawem nie będzie już możliwe nadawanie bezpośrednio w nich przesyłek bez wcześniej wydrukowanej etykiety.

Przeczytajcie także: 9 kandydatów na prezesa Polski Bezgotówkowej

Na koniec warto dodać, że Smile to kolejna ciekawa nowość, jaka pojawia się na platformie IdoSell. Na początku roku okazało się, że współpracę z tą firmą nawiązał fintech PayPo. W efekcie z płatności odroczonych mogą korzystać klienci ponad 6 tys. sklepów internetowych. PayPo zostało już zintegrowane z usługą płatności IdoPay, dzięki czemu właściciele sklepów mogą ją uruchomić jednym kliknięciem.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies