Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
9 kandydatów na prezesa Polski Bezgotówkowej. Wśród nich Janusz Diemko, Adam Biedrzycki i Tomasz Misiak

Nowy prezes obejmie stanowisko po zakończeniu kadencji Mieczysława Groszka

Dzisiejszy Puls Biznesu informuje o licznej grupie kandydatów na stanowisko prezesa fundacji Polska Bezgotówkowa. Zdaniem gazety zgłosiło się dziewięciu kandydatów. Wśród nich osoby bardzo znane w branży płatniczej. To m.in. Janusz Diemko, w przeszłości prezes spółek First Data Polska i Polskie ePłatności (operatorzy terminali płatniczych), Tomasz Misiak, były członek zarządu Getinu, czy Adam Biedrzycki (Puls błędnie podał jego imię), któremu Verifone (producent terminali) zawdzięcza swoją pozycję w Polsce.

Przeczytajcie także: Groszek nie będzie kandydował na następną kadencję

Zdaniem Pulsu Biznesu wśród kandydatów na prezesa Polski Bezgotówkowej znajdują się także jeden z menedżerów mBanku oraz przedstawiciel instytucji rządowej z doświadczeniem w branży bankowej. Część kandydatów nie została zaproszona na rozmowę z Radą Fundacji Polska Bezgotówkowa, która wybierze następcę Mieczysława Groszka. Ma to oznaczać, że osoby te są praktycznie bez szans na wygranie konkursu.

Przeczytajcie także: PKO oferuje iPKO bez konta

O tym, że Mieczysław Groszek nie zamierza kandydować na kolejną kadencję, mogliście dowiedzieć się w styczniu tego roku z serwisu cashless.pl, z artykułu Będą zmiany we władzach Polski Bezgotówkowej. Mieczysław Groszek odchodzi z końcem bieżącej kadencji. Później fundacja ogłosiła konkurs na nowego prezesa. Na temat wymagań stawianych kandydatom mogliście przeczytać w tekście Ciekawa oferta dla doświadczonych managerów z branży płatniczej. Polska Bezgotówkowa ogłosiła konkurs na prezesa. Wyboru nowego prezesa Polski Bezgotówkowej należy spodziewać się lada moment. Kadencja Mieczysława Groszka upływa w czerwcu.

Źródło: Puls Biznesu

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies