Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ciekawostka z PKO BP. Z serwisu iPKO można już korzystać bez konta. Wkrótce podobnie będzie z aplikacją IKO

PKO BP umożliwi też dodawanie do swojego systemu kart innych instytucji, np. mBanku czy Santandera, dzięki czemu za pomocą IKO będzie można płacić nie posiadając powiązanego z apką rachunku

iPKO to internetowy serwis transakcyjny dla klientów bankowości elektronicznej PKO BP. Od niedawna można z niego korzystać nie posiadając rachunku osobistego w tym banku. iPKO bez konta można założyć online, aby przetestować jego funkcjonalność. Jeżeli zaś klient zdecyduje się na wykonanie tej czynności w dowolnym oddziale PKO BP, będzie mógł zyskać dostęp do dodatkowych funkcji, np. mieć wgląd w oszczędności emerytalne w ramach pracowniczych planów kapitałowych, czy korzystać z kwalifikowanego (równorzędnego z odręcznym) podpisu elektronicznego mSzafir.

Przeczytajcie także: PKO BP wprowadził nowy sposób zakładania rachunków

Z informacji uzyskanych przez serwis cashless.pl wynika, że PKO BP kończy też prace nad udostępnieniem na podobnej zasadzie aplikacji mobilnej IKO. Dzięki temu osoby nieposiadające konta osobistego w PKO BP będą mogły korzystać z jego aplikacji. W dalszej kolejności bank zamierza umożliwić dodawanie do IKO i iPKO źródła pieniądza, a więc np. karty płatniczej wydanej przez inną instytucję, jak bank czy fintech. W ten sposób przy pomocy IKO będzie można zapłacić np. za przejazdy autostradami, parkowanie auta, ubezpieczenia czy doładowania komórek.

W praktyce więc klient np. mBanku będzie mógł bez zakładania konta w PKO BP w aplikacji IKO, dzięki otwartej bankowości, podejrzeć saldo swojego rachunku w mBanku, a dzięki dodaniu do IKO karty, płacić za zakupy i usługi aplikacją oferowaną przez PKO BP.

Przeczytajcie także: Z IKO będą mogli korzystać klienci bez konta w PKO BP

Później w IKO mają się pojawić nowe tzw. wartości dodane kierowane również do osób bez kont w PKO BP. Bank klientom takim zamierza też oferować pożyczki czy kredyty konsolidacyjne na spłatę zadłużenia w innych instytucjach.

O tym, że PKO BP zamierza udostępnić IKO klientom spoza grona posiadaczy rachunków osobistych prowadzonych przez tę instytucję wiadomo od jesieni ubiegłego roku. Wówczas bank chwalił się, że jego apkę zainstalowano na 5 mln urządzeń. Teraz wiadomo więcej na temat tych planów. Otwarcie IKO na klientów spoza PKO BP ma pozwolić w krótkim czasie na zdobycie 10 mln użytkowników.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies