Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Będą zmiany we władzach Polski Bezgotówkowej. Mieczysław Groszek odchodzi z końcem bieżącej kadencji

Obecny prezes będzie stał na czele fundacji Polska Bezgotówkowa do czerwca bieżącego roku

W czerwcu mija trwająca obecnie kadencja zarządu fundacji Polska Bezgotówkowa, na czele z Mieczysławem Groszkiem i z wiceprezesami Pawłem Widawskim oraz Zbigniewem Wiśniewskim. Jak dowiedział się serwis cashless.pl, prawdopodobnie wkrótce zostanie rozpisany konkurs na nowego prezesa, bo Groszek nie zamierza kandydować na kolejną kadencję.

Przeczytajcie także: Rosną statystyki Polski Bezgotówkowej

W rozmowie z serwisem cashless.pl Mieczysław Groszek powiedział, że po zakończeniu swojej pracy w zarządzie Polski Bezgotówkowej chciałby pozostać w branży finansowej, choć już nie na stanowisku menedżerskim, a raczej jako doradca czy ekspert.

Mieczysław Groszek jest znanym i szanowanym menedżerem w świecie finansów. Nim trafił do Polski Bezgotówkowej, przez wiele lat pełnił funkcję wiceprezesa Związku Banków Polskich. Z branżą finansową jest związany od 1990 r. Był m.in. wiceprezesem Polskiego Banku Rozwoju oraz BRE Banku (przemianowanego później na mBank). W latach 2002-2010 był prezesem BRE Leasing. Ukończył SGPiS (obecnie Szkoła Główna Handlowa w Warszawie).

Przeczytajcie także: Będzie więcej terminali płatniczych w sądach

Polska Bezgotówkowa to fundacja, która zarządza programem rozwoju sieci akceptacji kart w Polsce. W jego ramach m.in. finansuje instalację i funkcjonowanie terminali płatniczych np. w małych i średnich firmach. Na około milion POS-ów działających obecnie na polskim rynku więcej niż jedną trzecią (ponad 360 tys.) zainstalowano w ramach programu Polski Begotówkowej.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies