Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Fintech PayBTC.io ułatwia płacenie kryptowalutami w handlu internetowym. Za pomysłem stoją Polacy

Firma planuje emisję tokenów, które mają przyciągnąć inwestorów

PayBTC.io to marketplace, umożliwiający zakup przedmiotów, a w przyszłości także usług, za pomocą kryptowalut. Jego twórcy przekonują, że to pionierski pomysł, w którym posiadacze kryptowalut nie muszą ich wymieniać na tradycyjne waluty, żeby zrobić zakupy. Dzięki temu oszczędzą czas i pieniądze (nie ma wymiany i przelewów, a zatem i opłat). Jednocześnie sprzedawcy nie muszą dostosowywać swoich sklepów do nowego rozwiązania.

Przeczytajcie także: Celebrytki ofiarami oszustwa "na policjanta"

Jak działa PayBTC.io? Kupujący wchodzi na stronę fintechu i wkleja link do towaru (to może być jakikolwiek produkt dostępny w sieci), następnie wpisuje wymagane informacje o produkcie (cena czy kraj dostawy). W kolejnym kroku dostaje mailem ofertę i jeśli ją akceptuje, płaci w jednej z 10 kryptowalut (Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash, Ripple, Bitcoin Gold, zCash, Lisk, Dash, Tron). Pozostaje czekać na przesyłkę. Sprzedawca dostaje natomiast pieniądze w walucie, w której sprzedawał towar.

Twórcy biznesu planują już ekspansję na zagraniczne rynki, a pomóc ma w tym sprzedaż tokenów, czyli cyfrowych udziałów. Tokeny PAYB można nabyć na platformie mosaico.ai/paybtc. Pierwszy etap emisji rozpocznie się 23 marca i potrwa do 6 kwietnia. Za jedną złotówkę będzie można kupić jeden token PAYB. W kolejnych etapach ich cena ma wzrastać. Minimalny poziom inwestycji wynosi 100 zł. Firma chce pozyskać w ten sposób od 1,4 mln zł do 2,73 mln zł.

Przeczytajcie także: 9 kandydatów na prezesa Polski Bezgotówkowej

Na 1 czerwca zaplanowano rozpoczęcie listowania tokenów PAYB na giełdzie kryptowalut Kanga Exchange. Trzeba dodać, że inwestorzy nabywający tokeny będą mieli prawo do części dochodu z każdej przeprowadzonej na platformie transakcji. Twórcy wyjaśniają, że prowizja ich platformy to 8 proc. ceny produktu. Czwartą część tej prowizji zespół zamierza przeznaczać na bieżące wypłaty dywidendy dla tokenariuszy. Tym samym każdy, kto kupi token, będzie brał udział w dochodzie.

Pod koniec ubiegłego tygodnia mogliście przeczytać o innym sposobie płacenia za zakupy kryptowalutami. Umożliwia to karta Visy wydawana przez firmę Crypto.com. Podmioty poinformowały o zacieśnieniu współpracy, ekspansji geograficznej oraz rozszerzaniu oferty. Z plastiku mogą już od kilku kwartałów korzystać klienci z Polski. Za pomocą tego narzędzia można płacić kryptowalutami wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty amerykańskiej organizacji – także w sieci.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies