Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Visa zacieśnia współpracę z Crypto.com. Płacenie kryptowalutami będzie łatwiejsze

Użytkownicy kart Visa wydanych przez Crypto.com mogą nimi płacić wszędzie tam, gdzie akceptowane są plastiki amerykańskiej firmy

Visa i działająca na rynku kryptowalut firma Crypto.com poinformowały o zawiązaniu globalnego partnerstwa. Zacieśnienie współpracy z amerykańską organizacją ma umożliwić kryptowalutowej platformie popularyzację cyfrowych walut jako narzędzi płatniczych. To jednocześnie rozwinięcie projektu zapoczątkowanego kilka lat temu.

Przeczytajcie także: Plus Pay z wpisem do rejestru małych instytucji płatniczych

W maju ubiegłego roku mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że Crypto.com wprowadzi swoje karty Visa na ponad 30 nowych rynków, w tym do Polski. Plastiki te umożliwiają płacenie kryptowalutami wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty amerykańskiej organizacji – zarówno stacjonarnie, jak i w sieci. Karta pojawiła się po raz pierwszy w 2018 roku w Singapurze, potem trafiła do USA, dzisiaj mogą z niej korzystać także klienci w Azji. Ale ambicje Crypto.com sięgają dalej.

Przeczytajcie także: Carsmile otwiera e-salon dla profesjonalistów

Oprócz ekspansji geograficznej planowana jest rozbudowa usług. Jeszcze w tym miesiącu użytkownikom z Europy zostaną zaproponowane wirtualne karty. Zapowiedziano też "Spending Power" – produkt pożyczkowy, w którym zabezpieczeniem staną się kryptowaluty. Narzędzie będzie się ponoć odznaczać niskim oprocentowaniem oraz elastycznymi możliwościami spłaty.

Warto przypomnieć, że korzystanie z tych plastików przynosi różne bonusy, wśród których znaleźć można zwrot części wydanych pieniędzy w kryptowalutach (do 8 proc.) oraz rabaty na popularne usługi (Netflix, Spotify, Amzon Prime).

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies