Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Karty MCO Visa od Crypto.com trafiają do Europy. Płacenie kryptowalutami będzie jeszcze łatwiejsze

Plastiki Crypto.com powiązane są m.in. programem moneyback w kryptowalutach

Platforma kryptowalutowa Crypto.com poinformowała, że jej karty MCO Visa będą dostępne w 31 europejskich krajach, w tym w Polsce. Z narzędzia umożliwiającego płacenie kryptowalutami, można korzystać wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty amerykańskiej organizacji. Wcześniej plastiki były dostępne jedynie w Singapurze, gdzie pojawiły się w 2018 r., oraz w USA – tam od ubiegłego czwartku mogą być dodawane do portfeli cyfrowych Google Pay i Apple Pay.

Przeczytajcie także: Billon i Raiffeisen zaczynają pracę nad platformą tokenizacyjną

Aby zamówić kartę, potrzebny będzie smartfon, na którym należy zainstalować aplikację umożliwiającą dostęp do platformy Crypto.com. Firma przekonuje, że proces rejestracyjny trwa zaledwie kilka minut. Warto podkreślić, że korzystanie z tych plastików przynosi różne bonusy, wśród których jest zwrot części wydanych pieniędzy w kryptowalutach (do 5 proc.), czy rabaty za popularne usługi (Netflix, Spotify). Przedstawiciel firmy nie chciał podzielić się z serwisem CoinDesk informacją na temat liczby użytkowników zainteresowanych otrzymaniem kart. Dziennikarzy zapewniono jednak, że tylko z krajów Unii Europejskiej napłynęły już tysiące rezerwacji.

Przeczytajcie także: Revolut zmienia aplikację mobilną

Kilka tygodni temu mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że twórcy aplikacji Fold dołączyli do programu Visa Fast Track, a owocem ich współpracy będzie karta płatnicza, której użytkownicy będą mogli otrzymywać w bitcoinach moneyback z tytułu niektórych wydatków. Wcześniej pojawiły się doniesienia na temat karty debetowej wprowadzanej przez giełdę kryptowalut CoinDeal. Współpracę z Visą na tym polu zacieśnił także Coinbase.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies