Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Billon i Raiffeisen zaczynają pracę nad platformą tokenizacyjną. Chcą przenieść narodowe waluty na blockchain

Wdrożenie platformy powinno poprawić zarządzanie płynnością, szybkość i dostępność transferów międzynarodowych

Billon poinformował, że wraz z Raiffeisen Bank International rozpoczyna pilotaż platformy tokenizacyjnej obsługującej przelewy pieniężne w czasie rzeczywistym. Swym zasięgiem obejmie wybranych klientów instytucjonalnych i korporacyjnych banków grupy RBI. W nowym rozwiązaniu będzie wykorzystana tokenizacja walut narodowych za pomocą technologii blockchain polsko-brytyjskiego fintechu. Została ona pomyślnie przetestowana podczas programu akceleracyjnego RBI - Elevator Lab. Pilotaż powinien zostać przeprowadzony do końca 2020 roku.

Przeczytajcie także: Revolut zmienia aplikację mobilną. Zobaczcie, jak teraz może wyglądać

Platforma tokenizacyjna zapewnia większą szybkość transferów pieniężnych i pewność statusu płatności. Korzyścią ma być również mniejsza liczba skarg klientów w porównaniu z dotychczasową technologią. W ramach jednej transakcji oprócz pieniądza elektronicznego mogą być przesyłane dokumenty lub dane, m.in. faktury. Billon spodziewa się, że dzięki platformie tokenizacyjnej bank może poprawić jakość obsługi klienta, zróżnicować ofertę i zwiększyć efektywność procesów. Jeżeli program pilotażowy zakończy się powodzeniem, platforma może zostać wdrożona w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, w których działają banki z grupy RBI.

Przeczytajcie także: Billon pozyskał od inwestorów 25 mln zł

W serwisie cashless.pl niejednokrotnie mogliście przeczytać o startupie Billon. Fintech stworzył system rozproszonego rejestru (DLT) dla biznesu. Firma przekonuje, że zapewnia wysoką wydajność i przynosi korzyści w rozwiązaniach do zarządzania pieniędzmi, dokumentami oraz danymi i tożsamością. Startup posiada licencję wydawcy pieniądza elektronicznego w Wielkiej Brytanii oraz Polsce i zatrudnia ponad 80 osób. W roku 2019 firma była nominowana do nagrody cashless.pl Fintech Roku.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies