Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Billon i Raiffeisen zaczynają pracę nad platformą tokenizacyjną. Chcą przenieść narodowe waluty na blockchain

Wdrożenie platformy powinno poprawić zarządzanie płynnością, szybkość i dostępność transferów międzynarodowych

Billon poinformował, że wraz z Raiffeisen Bank International rozpoczyna pilotaż platformy tokenizacyjnej obsługującej przelewy pieniężne w czasie rzeczywistym. Swym zasięgiem obejmie wybranych klientów instytucjonalnych i korporacyjnych banków grupy RBI. W nowym rozwiązaniu będzie wykorzystana tokenizacja walut narodowych za pomocą technologii blockchain polsko-brytyjskiego fintechu. Została ona pomyślnie przetestowana podczas programu akceleracyjnego RBI - Elevator Lab. Pilotaż powinien zostać przeprowadzony do końca 2020 roku.

Przeczytajcie także: Revolut zmienia aplikację mobilną. Zobaczcie, jak teraz może wyglądać

Platforma tokenizacyjna zapewnia większą szybkość transferów pieniężnych i pewność statusu płatności. Korzyścią ma być również mniejsza liczba skarg klientów w porównaniu z dotychczasową technologią. W ramach jednej transakcji oprócz pieniądza elektronicznego mogą być przesyłane dokumenty lub dane, m.in. faktury. Billon spodziewa się, że dzięki platformie tokenizacyjnej bank może poprawić jakość obsługi klienta, zróżnicować ofertę i zwiększyć efektywność procesów. Jeżeli program pilotażowy zakończy się powodzeniem, platforma może zostać wdrożona w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, w których działają banki z grupy RBI.

Przeczytajcie także: Billon pozyskał od inwestorów 25 mln zł

W serwisie cashless.pl niejednokrotnie mogliście przeczytać o startupie Billon. Fintech stworzył system rozproszonego rejestru (DLT) dla biznesu. Firma przekonuje, że zapewnia wysoką wydajność i przynosi korzyści w rozwiązaniach do zarządzania pieniędzmi, dokumentami oraz danymi i tożsamością. Startup posiada licencję wydawcy pieniądza elektronicznego w Wielkiej Brytanii oraz Polsce i zatrudnia ponad 80 osób. W roku 2019 firma była nominowana do nagrody cashless.pl Fintech Roku.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies