Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Billon pozyskał od inwestorów 25 mln zł. W polski fintech zainwestowała m.in. korporacja FIS

Natomiast wśród partnerów zainteresowanych technologią Billona są m.in. Microsoft, Raiffeisen Bank International, Biuro Informacji Kredytowej, Tauron, czy Philip Morris

Polsko-brytyjski fintech Billon poinformował o zamknięciu pierwszej rundy inwestycyjnej z wynikiem 6 milionów dolarów (około 25 mln zł). Łącznie startup otrzymał już 16 mln dolarów (65 mln zł) na rozwój działalności. W gronie głównych inwestorów znalazł się m.in. FIS, producent oprogramowania dla sektora bankowego. Amerykańska korporacja wdraża już technologię Billona w swoim nowym systemie, służącym do natychmiastowych transakcji między oddziałami banku w różnych krajach.

Przeczytajcie także: Płatności bez autoryzacji PIN-em do kwoty 100 zł w eService

Oprócz FIS, w Billona zainwestowały także fundusze Rising Tide, Mencey Capital oraz VCF III. Wcześniej fintech pozyskiwał środki od inwestorów indywidualnych, ale też z polskich i europejskich grantów rozwojowych. Prezes Billona, Wojciech Kostrzewa, przekonuje, że firma wykorzysta te pieniądze do zwiększenia skali obecnych wdrożeń i pozyskania nowych klientów. Startup zamierza również przygotować się do otwarcia systemu blockchain dla zewnętrznych deweloperów i partnerów. W gronie podmiotów, z którymi obecnie współpracuje fintech znaleźć można: Microsoft, Raiffeisen Bank International, Biuro Informacji Kredytowej, Tauron, czy Philip Morris.

Przeczytajcie także: Oto 38 polskich startupów, które warto obserwować według Financial Times

Billon powstał w Wielkiej Brytanii w 2015 roku na bazie polskiego projektu. Fintech stworzył system rozproszonego rejestru (DLT) dla biznesu. Firma przekonuje, że zapewnia on wysoką wydajność i przynosi korzyści w rozwiązaniach do zarządzania pieniędzmi, dokumentami oraz danymi i tożsamością. Startup posiada licencję wydawcy pieniądza elektronicznego w Wielkiej Brytanii oraz Polsce i zatrudnia ponad 80 osób. W serwisie cashless.pl mogliście o nim przeczytać m.in. w tekście Nie do końca udało się ze złotym, to może uda się z inną walutą. Billon wprowadzi cyfrowe euro oparte o blockchain.

Billon był nominowany w 2019 r. do nagrody Cashless Fintech a rok wcześniej do nagrody Cashless Fintech Future. Znalazł się na Mapie Polskiego Fintechu. Redakcja cashless.pl przygotowuje trzecią edycję Mapy. Jeżeli pracujecie w fintechu z Polski albo z zagranicy lub działacie w akceleratorze, Waszej instytucji nie może zabraknąć na Mapie Polskiego Fintechu 2020. Zgłoście się już dziś. Wystarczy wysłać e-mail na adres kontakt@cashless.pl z MPF 2020 w tytule.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies