Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Oto 38 polskich startupów, które warto obserwować według Financial Times. Wśród nich pięć fintechów

Zestawienie interesujących polskich i młodych firm przygotował wspierany przez Financial Times serwis sifted.eu

Serwis mamstratup.pl pisze o publikacji wspieranego przez magazyn Financial Times i piszącego m.in. o innowacjach i startupach portalu sifted.eu. Znajdziecie tam zestawienie kilkudziesięciu młodych firm z Polski, na które warto zwrócić uwagę w 2020 roku. Wśród nich znalazły się znane już firmy, takie jak Booksy, Airly, iTaxi czy Synerise. Na liście nie zabrakło też fintechów, choć ich reprezentacja jest dość skromna.

Przeczytajcie także: Revolut zaproponował oprocentowane lokaty

Wśród kilkudziesięciu startupów wymienionych przez sifted.eu znalazło się pięć spółek, które można zaliczyć do branży fintech. Są to Creamfinance (serwis pożyczkowy wykorzystujący sztuczną inteligencję), Billon (spółka oferująca rozwiązania w oparciu o technologię blockchain), FinAi (platforma do pośrednictwa kredytowego online), LeaseLink (narzędzie do leasingu online) oraz Digital Fingerprints (usługi zwiększające bezpieczeństwo usług finansowych w sieci).

Przeczytajcie także: Kolejny bank zatrudnia emplobota

Oczywiście należy się cieszyć z każdej publikacji za granicą, która docenia polską scenę startupową. Zastanawiam się jednak nad kryteriami, które zdecydowały o umieszczeniu w zestawieniu tych konkretnych firm. Czy powinna tu być np. spółka FinAi, która już w ubiegłym roku zakończyła działalność w dotychczasowym modelu a jej pracownicy przeszli do Allegro? Albo dlaczego na liście jest akurat firma Creamfinance a nie jedna z wielu innych instytucji pożyczkowych? Listę polskich startupów serwisu sifted.eu znajdziecie tutaj.

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies