Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Grupa mBank też inwestuje w fintech. mLeasing kupuje spółkę LeaseLink

mBank będzie jedynym właścicielem marki, która pozostanie na rynku

W opublikowanym właśnie komunikacie prasowym mBank informuje o finalizacji zakupu 100 proc. udziałów spółki LeasLink przez należącą do niego firmę mLeasing. – Kupujemy firmę, która ma unikalne kompetencje w finasowaniu mniejszych aktywów. Jej model biznesowy umacnia pozycję mLeasingu w segmencie MSP i finansowania zakupów niezbędnych do prowadzenia biznesu – powiedział Cezary Raczyński, prezes mLeasingu. Wartości transakcji to niecałe 32 mln zł. Nie jest planowane połączenie spółek, co oznacza, że marka LeaseLink pozostanie na rynku.

Przeczytajcie także: LeaseLink z tytułem Fintech Future

LeaseLink to spółka założona w 2015 roku. W ciągu ostatnich lat zbudowała silną pozycję w obszarze leasingu online w segmencie transakcji nisko kwotowych. Usługi firmy oferowane są przez blisko dwa tysiące sklepów internetowych, w tym te największe, takie jak: Allegro, MediaMarkt, RTV Euro AGD oraz sklepy stacjonarne, m.in. IKEA dla firm i FotoJoker. LeaseLink znalazł się w pierwszej edycji przygotowanej przez Cashless Mapy Polskiego Fintechu i otrzymał nagrodę w kategorii Fintech Future.

Przeczytajcie także: LeaseLink stworzył nową metodę płatności w intrenecie

Usługa oferowana przez LeaseLink kierowana jest przede wszystkim do klientów kupujących przez internet. Jest to płatność leasingiem, analogiczna do popularnej w bankowości płatności przelewem pay by link. Dzięki LeaseLink, przedsiębiorca może błyskawicznie sfinansować zakup niezależnie od czasu i miejsca transakcji oraz bez papierowych dokumentów. Klienci LeaseLink mogą finansować zakupy o wartości od 1 do 50 tys. zł.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies