Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatności bez autoryzacji PIN-em do kwoty 100 zł. eService już testuje pierwsze terminale

Wdrożenie nowego limitu przewidziane jest w ciągu jednego, dwóch dni

eService, największy na polskim rynku agent rozliczeniowy, a więc operator terminali płatniczych, ogłosił przed chwilą w komunikacie prasowym swoją gotowość do podniesienia limitu na płatności bez PIN do 100 zł. Aktualnie trwają testy nowego rozwiązania. Wdrożenie w pierwszych urządzeniach, na których odnotowywanych jest najwięcej transakcji w przedziale 50-100 zł, planowane jest w ciągu najbliższych dni. Zgodnie z wytycznymi organizacji płatniczych takich jak Mastercard i Visa, możliwość stosowania nowego limitu pojawi się w dniach 19-20 marca.

Przeczytajcie także: Operatorzy terminali gotowi na podniesienie limitu na bez PIN

Z ankiety przeprowadzonej kilka dni temu przez serwis cashless.pl wynika, że większość operatorów terminali płatniczych jest przygotowana na to, aby podwyższenie limitu zaimplementować do swoich urządzeń bardzo szybko. Zadeklarowali to przedstawiciele m.in. PayTel, IT Card, Pekao, ING czy PeP. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tekście Część operatorów terminali płatniczych już gotowa na podniesienie limitu płatności bez PIN do 100 zł. Czekają na regulacje.

Aby użytkownicy kart mogli za ich pomocą płacić bez konieczności autoryzacji transakcji na terminalu sprzedawcy do 100 zł, odpowiednie zmiany w swoich systemach muszą przeprowadzić banki – wydawcy kart. Pierwsze dwa, a więc PKO i Bank Pocztowy już ogłosiły, że na podniesienie limitu są gotowe. W przypadku PKO dotyczy to wszystkich kart, natomiast w przypadku Pocztowego – tylko tych z logo Mastercarda, ale wkrótce zmiany mają zostać wprowadzone także dla użytkowników kart Visy.

Przeczytajcie także: Pierwsze banki podwyższają limit na płatności bez PIN

Obecnie obowiązujący w Polsce limit na płatności bez PIN-u wynosi 50 zł. Mastercard i Visa dostały zgody Narodowego Banku Polskiego na jego podniesienie do 100 zł już w 2018 r. Wymagało to jednak przeprowadzenia wielu prac wdrożeniowych. Pierwotnie planowano więc, że do terminali nowy limit zostanie zaimplementowany dopiero jesienią 2020 r. Jednak w ubiegłym tygodniu konieczność przyspieszenia tej operacji zasygnalizował przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Jacek Jastrzębski. Stąd wczorajsze decyzje organizacji płatniczych, które przyjęły regulacje umożliwiające podniesienie limitu już 19 i 20 marca.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies