Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Część operatorów terminali płatniczych już gotowa na podniesienie limitu płatności bez PIN do 100 zł. Czekają na regulacje

Zgody na podniesienie limitu organizacje płatnicze mają wydać jeszcze w tym tygodniu

Coraz bliżej do podniesienia do 100 zł limitu na płatności zbliżeniowe bez konieczności autoryzacji PIN-em na terminalu sprzedawcy. Jak się dowiaduję nieoficjalnie, zgody Mastercarda i Visy na tę operację mają zostać wydane jeszcze przed najbliższym weekendem. Później agenci rozliczeniowi, a więc operatorzy terminali płatniczych, muszą zmianę zaimplementować do zarządzanych przez siebie urządzeń. Ile czasu może im to zająć?

Serwis cashless.pl przeprowadził sondę wśród największych działających na polskim rynku operatorów terminali płatniczych. Wynika z niej, że w pierwszych urządzeniach podwyższony limit może się pojawić już następnego dnia po ogłoszeniu decyzji przez Mastercarda i Visę. Jednak nie wszyscy agenci rozliczeniowi będą w stanie zaimplementować zmianę w tym samym czasie.

Przeczytajcie także: ZBP chce szybko podnieść limit na płatności bez PIN

Jak pisze biuro prasowe spółki PayTel, firma już przygotowała infrastrukturę techniczną niezbędną do podniesienia limitu. – Chcielibyśmy podnieść limit jak najszybciej, optymalnie jeszcze w tym tygodniu przynajmniej w części terminali, o ile tylko od strony regulacyjnej i prawnej będzie to możliwe – deklaruje Joanna Kossowska, specjalistka ds. komunikacji w PayTel. Podobną deklarację złożył również Miłosz Gołębiewski, reprezentujący IT Card oraz Ewa Szerszeń z biura prasowego ING.

Do podniesienia limitu płatności bez autoryzacji PIN-em gotowy jest także trzeci pod względem wielkości operator terminali płatniczych w kraju – spółka Polskie ePłatności. – Migrację terminali możemy zacząć nawet dziś – czekamy na sygnał od Mastercarda i Visy, który nastąpi prawdopodobnie do 20 marca. W pierwszej kolejności dostosowane będą terminale dla krytycznych branż, tj. spożywczej, drogerii i aptek – deklaruje Wacław Irzeński, wiceprezes PeP ds. IT.

Przeczytajcie także: Za kilka dni w pierwszych terminalach bez PIN do 100 zł

O możliwości implementacji podwyższonego limitu od razu po opublikowaniu regulacji mówi też przedstawicielka Pekao. – Nie chcielibyśmy jednak deklarować na ten moment, ile dokładnie czasu zajmie nam całościowe wdrożenie zmiany – powiedziała Katarzyna Żądło, rzeczniczka banku. Natomiast przedstawiciel największego w Polsce operatora terminali płatniczych – spółki eService, zastrzegł, że nie może udzielić informacji na ten temat, bo jako część grupy notowanej na giełdzie zobowiązany jest do przekazywania danych dotyczących najważniejszych zmian za pomocą oficjalnych komunikatów.

Pozostali czołowi operatorzy terminali płatniczych działający na polskim rynku nie odpowiedzieli na pytania cashless.pl.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies