Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatności bez PIN do 100 zł. PKO i Pocztowy już gotowe, by w swoich kartach stosować nowy limit

PKO i Pocztowy to dwa pierwsze banki, które ogłosiły, że ich klienci będą mogli wkróce korzystać z podwyższonego limitu

PKO poinformował przed chwilą, że wprowadził do swoich systemów zmiany umożliwiające realizację płatności zbliżeniowych kartami bez autoryzacji PIN-em do kwoty 100 zł. Prawdopodobnie jeszcze dziś, jak dowiedział się nieoficjalnie serwis cashless.pl, podobny komunikat wystosuje Bank Pocztowy. W jego przypadku dotyczyć to będzie początkowo kart z logo Mastercard, ale wkrótce nowe zasady mają objąć także plastiki konkurencyjnej organizacji Visa.

Przeczytajcie także: Visa też przyspiesza podwyżkę limitu na bez PIN

Nie oznacza to jednak, że od dziś klienci PKO i Pocztowego będą mogli płacić bez PIN-u do 100 zł. Do nowego limitu muszą zostać dostosowane także terminale. Do tego potrzebne jest wejście w życie nowych regulacji organizacji płatniczych. Stanie się to 19 marca w przypadku Visy i 20 marca w przypadku Mastercarda.

Obecnie obowiązujący w Polsce limit na płatności bez PIN wynosi 50 zł. Organizacje płatnicze już dwa lata temu dostały zgody na jego podniesienie do 100 zł, ale ze względu na konieczność wdrożenia wielu zmian w systemach planowano wprowadzenie go dopiero w IV kw. 2020 r. W ubiegłym tygodniu postulat szybszego podniesienia limitu ze względu na rozprzestrzeniającego się koronawirusa zgłosił przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Jacek Jastrzębski.

Przeczytajcie także: Agenci rozliczeniowi w większości gotowi na nowy limit bez PIN

W reakcji na to wczoraj Mastercard i Visa ogłosiły przygotowanie odpowiednich regulacji. Natomiast z ankiety serwisu Cashless.pl wynika, że większość operatorów będzie w stanie szybko wdrożyć nowy limit, przynajmniej w części swoich urządzeń. Więcej na ten temat w tekście Część operatorów terminali płatniczych już gotowa na podniesienie limitu płatności bez PIN do 100 zł. Czekają na regulacje.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies