Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przyspieszenie podniesienia limitu na płatności bez PIN do 100 zł. Jest także zgoda Visy

Kilka godzin temu podobną decyzję podjęła konkurencyjna organizacja Mastercard

Visa poinformowała przed chwilą, że zgadza się na wcześniejsze podniesienie limitu na płatności zbliżeniowe bez konieczności autoryzacji PIN-em. – 19 marca 2020 r. obowiązujący w Polsce limit dla transakcji zbliżeniowych Visa bez podawania PIN-u (50 zł) zostanie podniesiony do wysokości 100 zł – czytam w komunikacie Visy.

Przeczytajcie także: Operatorzy terminali gotowi na wyższy limit płatności bez PIN

Natomiast kilka godzin temu analogiczną decyzję o podniesieniu limitu do 100 zł podjęła też konkurencyjna organizacja Mastercard. W jej przypadku nowe zasady płatności bezstykowych wejdą w życie o północy z 20 na 21 marca bieżącego roku. Przypomnę, że obie organizacje wcześniej otrzymały zgody Narodowego Banku Polskiego na zwiększenie limitu. Pierwotnie operacja miała zostać przeprowadzona w IV kw. bieżącego roku, ale ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa zdecydowano o przyspieszeniu operacji w trybie awaryjnym.

Przeczytajcie także: Mastercard zezwolił na podniesienie limitu płatności bez PIN

Wprowadzenie regulacji umożliwiających podniesienie limitu nie oznacza jeszcze, że w najbliższy piątek lub sobotę będzie można płacić bezstykowo kartami do 100 zł bez autoryzacji PIN-em na terminalu sprzedawcy. Aby mogło tak być, operatorzy terminali płatniczych muszą zaktualizować oprogramowanie na urządzeniach. Jak wynika z ankiety serwisu cashless.pl, większość z nich jest już na to gotowa. Więcej na ten temat w tekście Część operatorów terminali płatniczych już gotowa na podniesienie limitu płatności bez PIN do 100 zł. Czekają na regulacje.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies