Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Płatności bez PIN do 100 zł możliwe od północy z piątku na sobotę. Mastercard zezwolił na podniesienie limitu

Prawdopodobnie wkrótce podobną decyzję podejmie też Visa

I już wiadomo, że wdrożenie podwyższonego do 100 zł limitu na płatności bez autoryzacji kodem PIN będzie możliwe jeszcze w tym tygodniu. – Już od północy 20 marca 2020 roku posiadacze kart Mastercard będą mogli płacić zbliżeniowo bez konieczności wprowadzania kodu PIN do 100 złotych wszędzie tam na terenie Polski, gdzie terminale POS zostaną odpowiednio zaktualizowane do akceptowania podwyższonego limitu – poinformowało przed chwilą biuro prasowe Mastercarda w Polsce.

Przeczytajcie także: Część firm gotowa na wyższy limit płatności bez PIN

Należy się spodziewać, że podobną decyzję wkrótce podejmie także druga z najważniejszych na polskim rynku organizacji płatniczych, czyli Visa. Rośnie więc szansa na to, że jeszcze w tym tygodniu w pierwszych terminalach w kraju będzie można płacić bez PIN do 100 zł. Tak przynajmniej wynika z deklaracji agentów rozliczeniowych. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tekście Część operatorów terminali płatniczych już gotowa na podniesienie limitu płatności bez PIN do 100 zł. Czekają na regulacje.

Przeczytajcie także: Pierwsze płatności bez PIN do 100 zł w ciągu kilku dni

Przypomnę, że obecnie obowiązujący w Polsce limit na płatności bezstykowe bez autoryzacji kodem na terminalu wynosi 50 zł. Pierwotnie planowano jego podwojenie w IV kw. bieżącego roku. Jednak w ubiegłym tygodniu konieczność przyspieszenia podwyżki zasygnalizował przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Jacek Jastrzębski. A już w ostatni piątek Joanna Seklecka, prezes eService oraz szefowa Komitetu Agentów Rozliczeniowych (organizacja zrzeszająca największych operatorów terminali płatniczych) zadeklarowała, że w ciągu kilku dni podwyższony limit pojawi się w pierwszych urządzeniach.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies