Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Billon pierwszym nominowanym do nagrody Fintech 2019. Ogłoszenie zwycięzcy podczas Cashless Fintech Evening 2019

W ubiegłym roku warszawska spółka była nominowana do nagrody Cashless w kategorii Fintech Future

Już 30 maja odbędzie się Cashless Fintech Evening 2019. W trakcie tego wydarzenia przyznane zostaną nagrody dla wyróżniających się osób, firm i instytucji działających w branży fintech. W tym roku zwycięzcy zostaną wyłonieni w czterech kategoriach: Fintech 2019, Fintech Future, Osobowość Fintech 2019 oraz Projekt Fintech 2019. Niniejszym artykułem chciałbym zacząć prezentację kandydatów nominowanych w poszczególnych kategoriach.

Pierwszą nominowaną firmą w kategorii Fintech 2019 jest warszawska spółka Billon, która podczas pierwszej edycji Cashless Fintech Evening w 2018 r. była nominowana w kategorii Fintech Future. Wówczas nagrody nie zdobyła, ale w tym roku jej szanse rosną m.in. dzięki otrzymanemu od Komisji Nadzoru Finansowego zezwoleniu na działanie w charakterze instytucji pieniądza elektronicznego. To pierwsza w Polsce tego rodzaju licencja wydana przez KNF i to od razu firmie działającej w trudnym obszarze technologii blockchain.

Przeczytajcie także: Połowa bankowców chce współpracować z fintechami

Billon to polski fintech, którego oferta zawiera m.in. system płatności mobilnych. Pozwala on zastąpić tradycyjne złote ich cyfrowym odpowiednikiem. Transakcje w systemie odbywają się online i w zasadzie są bezkosztowe. Rozwiązanie może być wykorzystywane do płatności w tradycyjnych sklepach, w e-commerce czy do wypłaty świadczeń. Billon oferuje także technologię, dzięki której wysyłkę korespondencji bankowej tradycyjną pocztą można zastąpić tzw. cyfrowym trwałym nośnikiem.

To tyle o Billonie. Jutro przedstawię drugiego nominowanego w kategorii Fintech 2019, a w kolejnych dniach – następnych trzech. W kategorii tej nominowano fintechy, które w ostatnim czasie odnotowały szczególne sukcesy, mogą pochwalić się znaczącym rozwojem biznesu czy pozyskaniem dużego inwestora. W kategorii Fintech Future nominację dostały firmy z największym potencjałem na przyszłość, a w kategorii Projekt Fintech 2019 – najciekawsze przedsięwzięcia fintechowe wprowadzone przez tradycyjne instytucje fintechowe, jak np. banki. Natomiast w kategorii Osobowość Fintech 2019 nominowano ludzi o szczególnych zasługach dla rozwoju branży fintech w Polsce.

Nominacji do nagród w poszczególnych kategoriach dokonała redakcja Cashless. Natomiast zwycięzcy zostaną wyłonieni poprzez głosowanie kapituły nagród, powołanej przez Cashless. W jej skład wchodzi kilkunastu uznanych specjalistów i ekspertów działających w polskiej branży fintech i szerzej – w branży finansowej.

Przeczytajcie także: Jest zielone światło dla ustawy o obowiązkowych terminalach

W ubiegłym roku, podczas pierwszej edycji Cashless Fintech Evening, nagrody przyznano w dwóch kategoriach: Fintech Roku oraz Fintech Future. W pierwszej z nich nominację uzyskały: Bacca, Kontomatik, Kredytmarket, Polski Standard Płatności oraz SkyCash a zwyciężył ten ostatni. Z kolei w kategorii Fintech Future nominacje uzyskały Billon, Braintri, Bancovo, IgoriaCard i LeaseLink a zwycięzcą ogłoszono LeaseLink. Nagrodą specjalną uhonorowano firmę Polskie ePłatności.

Tegoroczny Cashless Fintech Evening odbędzie się 30 maja w Warszawie. Partnerami głównymi wydarzenia zdecydowały się zostać firmy Mastercard oraz Visa. Przyznanie nagród Cashless będzie punktem kulminacyjnym wieczoru. Wcześniej zaprezentowane zostanie przygotowywane wspólnie z firmą badawczą Stratosfera badanie Fintechowy GPS, na temat barier na różnych etapach rozwoju firm fintechowych oraz sposobów ich pokonywania. Zaprezentowana zostanie także przygotowywana wspólnie z fundacją Fintech Poland Mapa Polskiego Fintechu 2019. To najbardziej kompleksowe na rynku opracowanie na temat polskiej branży fintech.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies