Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Fold proponuje kartę debetową Visa i moneyback w bitcoinach

Nowa usługa zostanie zaoferowana dzięki obecności spółki w programie Visy dla fintechów

Twórcy aplikacji Fold poinformowali o dołączeniu do programu Visa Fast Track, za pomocą którego organizacja płatnicza wspiera fintechy. Owocem tej współpracy będzie karta płatnicza, której użytkownicy będą mogli otrzymywać w bitcoinach moneyback z tytułu niektórych wydatków. Osoby zainteresowane tym rozwiązaniem mogą już wpisywać się na listę oczekujących. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, karta trafi na rynek w trzecim kwartale 2020 roku.

Przeczytajcie także: Niemiecki odpowiednik KNF uznał kryptowaluty za instrumenty finansowe

Firma stojąca za apką Fold przekonuje, że jest pierwszą z segmentu krypto, która uczestniczy we wspomnianym programie Visy. Dzięki temu zyskała dostęp do technologii, ekspertów i zasobów organizacji płatniczej. Fold obecnie zapewnia użytkownikom do 20 proc. zwrotu wydanych pieniędzy w bitcoinie, gdy dokonują oni transakcji w Starbucksie, Uberze czy Targecie. Z kartą Visy zakupy mają zostać uproszczone.

Przeczytajcie także: Płatności Google Pay kryptowalutową kartą Coinbase już dostępne

Fintech podkreśla też, że chociaż nie jest pierwszym, który wprowadza na rynek kartę debetową obsługującą krytpowaluty, to tamte narzędzia umożliwiały jedynie płacenie wirtualnymi pieniędzmi. W jego przypadku użytkownicy mogą też liczyć na nagrody w postaci wirtualnych środków. Warto przypomnieć, że niedawno mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, iż kartę debetową wprowadza giełda kryptowalut CoinDeal. Współpracę z Visą na tym polu zacieśnił także Coinbase.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies