Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatności Google Pay kryptowalutową kartą Coinbase już dostępne. Z funkcji mogą korzystać także klienci z Polski

Od teraz posiadacze bitcoinów czy ethereum mogą je wydawać za pomocą Google Pay

Kryptogiełda Coinbase poinformowała o możliwości dodawania jej kart debetowych Visa do portfela Google Pay. Firma podkreśla w komunikacie, że jest pierwszą w swojej branży, która pozwala klientom płacić mobilnie przy użyciu kont kryptowalutowych. Ta funkcja działa od dzisiaj w Polsce, ale także w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Belgii, Finlandii, Francji, Włoszech, Słowacji, Hiszpanii, Chorwacji, Czechach, Danii, Norwegii i Szwecji. Trwają przygotowania do wejścia na kolejne europejskie rynki.

Przeczytajcie także: Giełda CoinDeal wprowadza darmową kartę debetową

Niedawno mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że kryptogiełda Coibase otrzymała od Visy licencję typu Principal Member. Giełda z siedzibą w San Francisco zapewniała wówczas, że dzięki temu płacenie kryptowalutami w codziennym życiu stanie się łatwiejsze, zapowiadano nowe funkcje i wchodzenie na kolejne rynki. Jak widać, słowa dotrzymano. Od teraz użytkownicy Coinbase Card mogą płacić kryptowalutami w sklepach czy punktach usługowych smartfonami i smartwatchami z platformą Android (wymagana jest oczywiście obsługa Google Pay).

Przeczytajcie także: Visa przejmuje fintech Plaid za 5,3 mld dolarów

Amerykańska firma wprowadziła na rynek kartę debetową Visa niespełna rok temu. Dzisiaj narzędzie działa na kilkudziesięciu rynkach i umożliwia płacenie krytpowalutami. W chwili przeprowadzania transakcji giełda zamienia coiny na tradycyjną walutę i to za jej pomocą zakup jest finalizowany. Dzięki temu za rachunki można płacić bitcoinem czy ethereum w milionach punktów handlowych na całym świecie. Aby robić to z pomocą sprzętu mobilnego, wystarczy pobrać aplikację i zalogować się przy użyciu konta Coinbase.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies