Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Brytyjska giełda kryptowalut wprowadziła kartę debetową. Umożliwia ona codzienne płacenie rozmaitymi coinami

Karta Visa Coinbase na razie jest dostępna tylko w Wielkiej Brytanii, ale w kolejnych miesiącach ma się pojawić w innych krajach europejskich

Giełda kryptowalut Coinbase ogłosiła na swoim blogu wydanie debetowej karty Visa, dzięki której klienci będą mogli płacić zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych wydając swoje bitcoiny, ethereum, litecoiny i inne tego typu waluty. Można też będzie za jej pomocą wypłacać gotówkę z bankomatów.

Przeczytajcie także: Atak 51 proc. na średniej wielkości kryptowalutę jednak możliwy

Mechanizm działania Coinbase Card polega na tym, że w momencie transakcji giełda zamienia coiny na "normalną" walutę, w tym przypadku na brytyjskie funty, za pomocą której zakup jest finalizowany. Karta obsługuje wszystkie kryptowaluty dostępne na platformie Coinbase. Giełda podkreśla, że to nowy rodzaj produktu, bo wcześniej przy podobnych kryptowalutowych kartach, klienci musieli wstępnie załadować określoną liczbę coinów na kartę, aby je wydać. Teraz transakcja odbywa się na bieżąco.

Plastik powiązany jest z aplikacją, w której klient wybiera jaką kryptowalutę chce aktualnie wydawać. Aplikacja oferuje także natychmiastowe potwierdzenia i podsumowania transakcji oraz segreguje wydatki na kategorie. Coinbase zachęca swoich użytkowników do korzystania z nowego produktu zapowiadając, że w przypadku pierwszego tysiąca klientów zrezygnuje z opłaty za wydanie karty w wysokości 4,95 funtów.

Przeczytajcie także: Blockchain w finansach to przyszłość, która nadejdzie

Zdaniem komentatorów karta ma przyciągnąć nowych inwestorów na rynek kryptowalut. Nieprzypadkowo pojawia się bowiem w momencie, gdy notowania bitcoina na początku kwietnia wybiły się z wielomiesięcznego dołka na poziom nieco powyżej 5 tys. dolarów. Choć przypomnę, że w czasach najlepszych dla tej najpopularniejszej kryptowaluty cena jednego bitcoina sięgała 20 tys. dolarów.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies