Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ruszyła pierwsza kryptogiełda zarejestrowana przez KNF

Mowa o BitClude, której operator kilka tygodni temu trafił do prowadzonego przez KNF rejestru małych instytucji płatniczych

Jak donosi serwis informacyjny bithub.pl, w mijającym tygodniu działalność rozpoczęła giełda kryptowalut bitclude.com. I może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że to pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie w Polsce od dłuższego czasu. A do tego operatorem giełdy jest firma Tapik, która kilka tygodni temu znalazła się w prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego rejestrze małych instytucji płatniczych.

Przeczytajcie także: KNF na razie nie usunie TNN Finance z listy ostrzeżeń

Jak wiecie, KNF początkowo nie pałał sympatią do różnego rodzaju przedsięwzięć w jakikolwiek sposób związanych z kryptowalutami. W rezultacie wiele giełd wyniosło się z Polski. Później nadzór opublikował wytyczne, w których wskazał, że firmy tego typu powinny posiadać określone zezwolenia. Jednocześnie w wyniku zmiany przepisów powstał rejestr MIP. Uzyskanie wpisu do niego jest o wiele prostsze, niż zdobycie licencji tzw. dużej, krajowej instytucji płatniczej. Więcej na temat MIP tutaj.

Przeczytajcie także: MIP może zastąpić piaskownicę regulacyjną

Obecnie w rejestrze MIP znajduje się kilkanaście różnego rodzaju spółek. Tapik nie jest jedynym operatorem giełdy kryptowalutowej, który w nim widnieje. Innym jest firma Coinquista, która swoją platformę ma uruchomić na przełomie marca i kwietnia. W rejestrze MIP znajduje się też jeszcze jedna spółka działająca w obszarze krypto, czyli spółka Billon, rozwijająca technologię blockchain.

Źródło: bithub.pl

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies