Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowości w Allegro. Konto rodzinne i Smart także dla przesyłek z zagranicy

Nowości pojawią się w ofercie Allegro już w kwietniu

Allegro poinformowało dzisiaj o zmianach, jakie wprowadzi w serwisie w kwietniu i w maju. Jedną z nich będzie konto rodzinne – to rozwiązanie pojawi się na popularnej platformie e-commerce 26 kwietnia i pozwoli robić zakupy na prośbę krewnych. Usługa umożliwi łączenie kont członków rodziny lub tworzenie ich w prosty sposób i dołączanie do konta głównego. Dzięki temu łatwiej będzie robić zakupy np. osobom starszym.

Przeczytajcie także: Banki z Polski mają ponad 550 oddziałów bezgotówkowych

Spółka wyjaśnia, że za pomocą konta rodzinnego bliscy mogą poprosić o zakup przedmiotu jednym kliknięciem – umożliwi to opcja "Poproś o zakup", która pojawi się w każdej ofercie. Jeśli prośba zostanie zaakceptowana, a produkt zamówiony i opłacony, przesyłka dotrze na adres wskazany przez krewnego. Historia zakupów zleconych w ten sposób będzie widoczna zarówno dla kupującego, jak i osoby, która poprosiła o zakup.

Z kolei od 8 kwietnia usługa Allegro Smart obejmie także wysyłkę przedmiotów do Polski z Czech i Niemiec. Dostarczą je kurierzy DPD i UPS. Aby skorzystać z tego rozwiązania, wartość zakupów od jednego sprzedającego musi wynieść minimum 80 zł.

Przeczytajcie także: InPost za 2,6 mld zł chce przejąć platformę Mondial Relay

Na koniec warto przypomnieć o zmianie komunikowanej już przez Allegro, a dotyczącej programu Smart. Od 6 maja wszystkie oferty w ramach usługi dostawy w abonamencie, pochodzące od sprzedawcy firmowego, będą z opcją darmowej dostawy kurierem. Jeżeli sprzedający się z tego nie wywiąże, jego oferta nie uzyska oznaczenia Smart. Sprzedawcy muszą zatem zaproponować jedną z metod: Allegro Kurier DPD, Allegro Pocztex Kurier 48 lub Allegro Kurier UPS (do 10 kg). Więcej informacji na temat planowanych zmian znajdziecie pod tym adresem.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies