Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro wprowadza zmiany w usłudze Smart. Darmowa dostawa kurierem będzie standardem

Allegro obniża też z 3,99 zł do 1,99 zł opłatę wnoszoną przez sprzedawców od każdej przesyłki dostarczanej do kupujących kurierem w ramach oferty Smart

Największa polska platforma e-commerce opublikowała kalendarz zmian w Allegro Smart. Najważniejsza zacznie obowiązywać 6 maja: wszystkie oferty w ramach usługi dostawy w abonamencie, pochodzące od sprzedawcy firmowego, będą z opcją darmowej dostawy kurierem. Jeżeli sprzedający się z tego nie wywiąże, jego oferta nie uzyska oznaczenia Smart. Sprzedawcy muszą zatem zaproponować jedną z metod: Allegro Kurier DPD, Allegro Pocztex Kurier 48 lub Allegro Kurier UPS (do 10 kg).

Przeczytajcie także: EnveloBank zniknie z rynku

Odpowiednie zmiany sprzedawca może wprowadzić w zakładce Ustawienia dostawy. Jednocześnie Allegro informuje, że podmioty, które w swoich ofertach wykorzystują już przynajmniej jedną ze wspominanych metod, nie stracą oznaczenia Allegro Smart. Warto też podkreślić, że to początek szerszych zmian – platforma e-commerce chce, by wszystkie oferty z pakietu Smart posiadały pełną paletę opcji dostaw. Sprzedawcy muszą się zatem przygotować na obowiązkowe dostawy do automatów paczkowych czy do sieci punktów odbioru.

Wcześniej, bo już 8 maca, zacznie obowiązywać inny pakiet nowości. Allegro usunie metodę Kurier UPS z listy opcji dostawy w ramach Smart. Zastąpi ją Allegro Kurier UPS (do 10 kg). Sprzedawca otrzyma też od kupującego 3,99 zł za przesyłki pobraniowe w ramach Smart, o ile metodą dostawy będzie Allegro Kurier DPD Pobranie, Allegro Pocztex Kurier 48 Pobranie lub Allegro Punkty Poczta Pobranie. Firma podniesie też do 4 zł minimalną cenę, jaką można ustawić w cennikach dla metod pobraniowych w ramach dostaw w abonamencie. Allegro będzie także wymagać, żeby oferta z oznaczeniem Smart miała przynajmniej jedną metodę z płatnością z góry.

Przeczytajcie także: Alior Bank uruchomił voicebota

Kolejne zmiany wejdą w życie 8 kwietnia. Będzie to promocja, w ramach której Allegro obniży kwotę pobieraną od sprzedawców za przesyłki kurierskie w ramach Smart: z 3,99 zł spadną one do 1,99 zł. Promocyjna cena będzie obowiązywać do końca sierpnia br., a swym zasięgiem obejmie następujące metody dostawy: Allegro Kurier DPD, Allegro Kurier DPD Pobranie, Allegro Pocztex Kurier 48, Allegro Pocztex Kurier 48 Pobranie, Allegro Kurier UPS (do 10 kg). Szczegóły zaplanowanych zmian znajdziecie pod tym adresem.

Na koniec warto przypomnieć, że Allegro Smart umożliwia darmową dostawę do paczkomatów i punktów odbioru przy zakupie za min. 40 zł od jednego sprzedawcy oraz brak opłat za kuriera, jeśli zakup wyniósł minimum 80 zł. Użytkownicy tego programu mogą też korzystać z darmowych zwrotów. Miesięczny koszt usługi wynosi 10,99 zł (do niedawna 8,99 zł), a za pakiet roczny płaci się 49 zł. Platforma e-commerce przekonuje, że program jest atrakcyjny nie tylko dla kupujących: oferty z oznaczeniem Smart są wybierane 2,5 razy częściej niż te bez oznaczenia. Na Allegro takich ofert jest już 100 mln.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies