Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Alior Bank uruchomił voicebota. InfoNina dowie się, z jaką sprawą dzwoni klient, i skontaktuje go z odpowiednim doradcą

Narzędzie, wykorzystujące elementy sztucznej inteligencji, zostało stworzone we współpracy z Alfavox, SentiOne oraz Techmo

Alior Bank uruchomił voicebota obsługującego klientów dzwoniących na infolinię banku. Narzędzie, wykorzystujące elementy sztucznej inteligencji, zostało stworzone we współpracy z Alfavox, SentiOne oraz Techmo i ma na celu zwiększenie wygody klientów przy zdalnym kontaktowaniu się z bankiem.

Przeczytajcie także: EnveloBank zniknie z rynku

Na razie zadania infoNiny, bo tak nazywa się to narzędzie, będą ograniczone. Asystentka głosowa dowie się, w jakiej sprawie dzwoni rozmówca, i przekieruje go do odpowiedniego doradcy. Z czasem rozwiązanie ma zyskać nowe funkcje. W kolejnym etapie bot ma również służyć pomocą przy podstawowych czynnościach, ma m.in. umieć wytłumaczyć, jak się zalogować do aplikacji mobilnej, czym charakteryzują się wybrane produkty i usługi bankowe i jakie należy spełniać warunki, by móc z nich skorzystać.

Przeczytajcie także: Alior Bank wystawił tzw. API Premium

Coraz więcej instytucji finansowych sięga po wirtualnych asystentów, by usprawnić zdalną komunikację z klientami. Niedawno w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że voicebot dzwoni do klientów Link4, by przypomnieć im o zaleganiu z płatnością za polisę. Narzędzie jest w stanie potwierdzić dane klienta, ustalić powód powstania zaległości, a także udzielić dodatkowych informacji, co klient powinien zrobić w danej sytuacji. Z kolei w BOŚ Banku od niedawna funkcjonuje czatbot, który pomaga dotrzeć do potrzebnych informacji na stronie internetowej banku.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies