Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pocztowy ma Lady Robot, BNP Paribas – EVĘ a Santander – Santi. Nowy czatbot pomaga w obsłudze klientów

Santi od Santandera to zintegrowany ze stroną internetową banku czatbot, odpowiadający na pytania nowych i obecnych klientów instytucji

Santander podał, że od końca czerwca z jego serwisem informacyjnym zintegrowany jest samouczący się czatbot o imieniu Santi. Czatbot odpowiada na pytania m.in. o konta osobiste i karty kredytowe dostępne w banku. Ma również informacje na temat zmian, jakie wprowadzono w związku z epidemią koronawirusa. Santi podpowie także, jak można zarządzać swoim rachunkiem z domu i co się zmieniło w obsłudze kart i ubezpieczeń.

Przeczytajcie także: Sztuczna inteligencja w BNP Paribas

Santander informuje, że każda rozmowa z wirtualnym chatbotem ma znaczenie, ponieważ rozpoznaje on pewne wzorce i kataloguje informacje. Dzięki pytaniom, które zadadzą użytkownicy i odpowiednim algorytmom Santi cały czas się uczy i wykorzystuje zdobytą wiedzę tak, by w przyszłości rozpoznawać i znać odpowiedzi na coraz to nowe pytania. Od momentu uruchomienia Santi poprowadził 2739 rozmów, odpowiedział na 9502 pytania, a średni czas kontaktu z botem wynosił 3 min 38 s.

Przeczytajcie także: ING wprowadził do serwisu internetowego robota

Santi to kolejne w ostatnim czasie wdrożenie w polskiej bankowości wykorzystujące elementy sztucznej inteligencji. Niedawno Bank Pocztowy poinformował o wdrożeniu Lady Robot, który pomaga w obsłudze procesów wewnętrznych instytucji. Podobnie jak EVA, uruchomiona przez BNP Paribas. Z kolei ING udostępnił klientom Investo, bota, który pomaga w zarządzaniu portfelem funduszy inwestycyjnych.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies