Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny bank stworzył tzw. API Premium. Alior Bank otwiera się w ten sposób na podmioty zainteresowane wymianą walut

Alior Bank udostępnił na swoim Portalu Developera narzędzie API FX Trade, które umożliwia zautomatyzowany proces wymiany walut w środowisku testowym

Alior Bank zdecydował się na kolejny krok w zakresie otwartej bankowości, umożliwiając podmiotom zainteresowanym wymianą walut łatwe podłączenie się do systemów banku. Jest to możliwe dzięki udostępnieniu przez bank tzw. API Premium.

Przeczytajcie także: TransferWise zmienia nazwę na Wise

Większość banków udostępnia podmiotom trzecim, np. fintechom, tzw. open API. Dzięki niemu firmy posiadające odpowiednie zezwolenia wynikające z dyrektywy PSD II mogą uzyskać dostęp do danych bankowych klientów za ich zgodą. Dyrektywa ściśle określa jednak rodzaje usług, które mogą być rozwijane z pomocą otwartego interfejsu. Niektóre banki myślą jednak o tym, by szerzej otworzyć się na możliwości open bankingu i wystawić API w wersji premium. Wcześniej na taki krok zdecydował się mBank, który wykorzystał API Premium, aby podłączyć się do systemu Paybynet, o czym mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl w listopadzie zeszłego roku.

Przeczytajcie także: Płatności mobilne na smartwatchach Samsunga?

Teraz Alior Bank udostępnił na swoim Portalu Developera narzędzie API FX Trade. Rozwiązanie umożliwia łatwą integrację z systemami zewnętrznymi. Dzięki niej użytkownicy platformy otrzymują natychmiastowy dostęp do wachlarza walut i bankowych kursów wymiany. Dodatkowo API zostało zaprojektowane w taki sposób, aby umożiwić kupno i sprzedaż walut jego użytkownikom oraz zapewnić dostęp do statusów transakcji i historii. API FX Trade umożliwia także budowę własnych rozwiązań do wymiany walut.

Początkowo API w wersji premium zostanie udostępnione w środowisku testowym klientom korporacyjnym, partnerom, deweloperom i innym zainteresowanym tym rozwiązaniem. W kolejnym etapie Alior Bank przekaże klientom korporacyjnym produkcyjną wersję zautomatyzowanej usługi wymiany walut.

Fot. freepik.com/bedneyimages

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies