Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Jeden z największych europejskich fintechów zmienia nazwę. Od dziś TransferWise to Wise

Od dziś zaczynają obowiązywać nowe logo oraz nowa nazwa aplikacji, a z czasem zmieni się nieco kolorystyka i grafika stosowana przez fintech

TransferWise zmienia nazwę na Wise. Od dziś zaczynają funkcjonować nowe logo oraz nowa nazwa aplikacji, a z czasem zmieni się nieco kolorystyka i grafika serwisów oferowanych przez fintech. Ikona firmy widoczna na przykład w marketach App Store czy Google Play, czyli błękitna flaga, pozostanie taka sama.

Przeczytajcie także: Sezzle rusza na podbój Europy

Jak zapewnia TransferWise, a właściwie już Wise, pomimo zmiany nazwy, z punktu widzenia klientów na razie niewiele się zmieni. Będą się logować na dokładnie to samo konto, dostępne teraz na stronie wise.com, wpisując swój obecny adres e-mail oraz hasło. Po okresie przejściowym przestanie działać strona transferwise.com, z której użytkownicy będą przekierowywani do witryny o nowym adresie.

Przeczytajcie także: Revolut zmienia cenniki dla klientów z Polski

TransferWise to jeden z największych europejskich fintechów. Jego wycena sięga 5 mld dolarów. Specjalizuje się w przelewach międzynarodowych, obsługując transakcje w kilkudziesięciu walutach świata, w tym w złotych. Jego klienci mogą również korzystać z wirtualnego portfela, którym można zarządzać za pomocą aplikacji mobilnej, a także z karty debetowej umożliwiającej płacenie w każdej z walut. Jak zapewnia Kristo Käärmann, jeden z założycieli firmy, liczba klientów indywidualnych i firmowych TransferWise sięga już 10 mln.

Nieoficjalnie mówi się, że zmiana nazwy to kolejny krok przygotowujący fintech do wejścia na giełdę. Podobno debiutu można się spodziewać jeszcze w tym roku.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies