Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut zmienia cennik dla klientów z Polski. Podrożeją bankomaty i przelewy międzynarodowe

Nowe warunki korzystania z usług Revoluta zaczną obowiązywać od 23 kwietnia bieżącego roku

Revolut już dawno przestał być startupem, który w pogoni za klientami wszystkie usługi oferuje za darmo. Teraz kolejny raz ogłasza zmiany w cenniku, które nie są korzystne dla użytkowników jego kart i aplikacji. Od 23 kwietnia bieżącego roku podrożeją wypłaty z bankomatów oraz przelewy międzynarodowe.

Przeczytajcie także: W Mapach Google pojawią się płatności za bilety

Jeżeli chodzi transakcje gotówkowe, to w planie Standard klienci mają kwotowy limit bezpłatnych wypłat wynoszący 800 zł miesięcznie. Limit ten się nie zmieni, ale dojdzie dodatkowy limit liczbowy wynoszący pięć transakcji. Opłata, która wynosi 2 proc., będzie naliczana od każdej wypłaty po przekroczeniu jednego z tych dwóch limitów. Dodatkowo pojawi się kwota minimalna prowizji w wysokości 5 zł. W planach Plus, Premium i Metal zmian będzie mniej – pojawi się tylko 5-złotowa opłata minimalna, a wysokość prowizji oraz limity pozostaną na dotychczasowych poziomach.

Revolut zmienia także zasady pobierania opłat od przelewów zagranicznych realizowanych poza strefę SEPA oraz w walucie innej niż euro. W planach Standard i Plus wszystkie takie przelewy od 23 kwietnia będą płatne. Posiadacze planu Premium będą mieli jeden taki przelew miesięcznie darmowy, a każdy następny będzie kosztował od 1,5 do 25 zł, w zależności od waluty oraz kraju odbiorcy. W planie Metal darmowe przelewy będą trzy miesięcznie.

Obecnie użytkownicy planów Standard i Plus mają w pakiecie jeden bezpłatny przelew transgraniczny, a za przelewy SWIFT płacą od 15 do 25 zł, w zależności od waluty. Natomiast posiadacze planów Premium i Metal przelewy międzynarodowe mają w pakiecie trzy miesięcznie. Za transakcje SWIFT w innych walutach również muszą płacić.

Przeczytajcie także: Nowy zegarek do płatności Garmin Pay

Przy okazji opisanych zmian w cenniku Revolut wprowadzi też funkcję umożliwiającą zapoznanie się w aplikacji mobilnej z kosztem dostawy karty przed jej zamówieniem. Opłata wynosić będzie tak jak teraz 4,99 funta przy dostawie standardowej i 19,99 euro przy ekspresowej. Obie wartości mogą jednak wzrosnąć w zależności od adresu zamawiającego. Obecnie klienci nie znają ostatecznej wysokości opłaty w momencie zamawiania karty.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies