Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Jeden z największych europejskich fintechów wybiera się na giełdę. TransferWise powinien zadebiutować jeszcze w tym roku

W połowie ubiegłego roku wycena spółki wzrosła z 3,5 do 5 mld dolarów

TransferWise wybrał podmioty, które pomogą mu zadebiutować na giełdzie. Koordynatorami tego przedsięwzięcia będą giganci z Wall Street: Goldman Sachs oraz Morgan Stanley, o czym donosi Sky News. Na razie nie sprecyzowano, kiedy dojdzie do pierwszej oferty publicznej (IPO) fintechu. Nie jest też jasne, na ile zostanie wyceniona spółka. Można się spodziewać, że znajdzie się w gronie najbardziej wartościowych firm technologicznych na londyńskiej giełdzie.

Przczytajcie także: First Data znów dostarczy terminale na Finał WOŚP

Działający od przeszło dekady TransferWise specjalizuje się w przelewach międzynarodowych. Obsługuje transakcje w kilkudziesięciu walutach świata, w tym w złotych. Oferuje także wirtualny portfel, którym można zarządzać za pomocą aplikacji mobilnej, i do którego wydawane są karty z logo Mastercarda. Można je dodawać do portfeli umożliwiających zbliżeniowe płatności mobilne, takich jak Apple Pay, Garmin Pay, Google Pay i Fitbit Pay.

W serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że za sprawą sprzedaży części udziałów przez pracowników i wcześniejszych inwestorów wycena fintechu wzrosła z 3,5 do 5 mld dolarów. Dzięki temu stał się jednym z najdroższych w Europie. Za sprawą debiutu wycena może jeszcze wzrosnąć. Zwłaszcza, że biznes dynamicznie się rozwija. Kilka tygodni temu okazało się, że w ciągu najbliższych miesięcy TransferWise planuje zatrudnić 750 osób, przede wszystkim w biurach w Londynie i Tallinie.

Przeczytajcie także: PayPo nawiązało współpracę z platformami Shoper oraz IdoSell

Pod koniec ubiegłego roku firma zatrudniała 2200 pracowników w 14 biurach na całym świecie. Obsługują ponad 9 milionów użytkowników, którzy miesięcznie zlecają przelewy o wartości około 4,5 miliarda funtów. Warto też przypomnieć, że w związku z brexitem, od połowy grudnia klienci z Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a zatem i z Polski, są obsługiwani przez nowe biuro firmy zlokalizowane w Brukseli.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies