Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
TransferWise zwiększa zatrudnienie. To reakcja na szybki wzrost biznesu

Klientów Transferwise z Polski niebawem zacznie obsługiwać biuro spółki w Brukseli

Fintech TransferWise poinformował, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy planuje zatrudnić 750 osób. Obecnie brytyjska firma posiada 2200 pracowników rozlokowanych w 14 biurach na całym świecie: od Londynu, przez Nowy Jork, po Singapur. Spółka zamierza wzmocnić nową załogą przede wszystkim swoją główną siedzibę w stolicy Wielkiej Brytanii (175 osób), ale z medialnych doniesień wynika, że 150 pracowników trafi do biura w Tallinie, w którym już teraz pracuje 900 osób.

Przeczytajcie także: Pożyczkę od Providenta można wypłacić za pomocą Blika

TransferWise to jeden z bardziej znanych europejskich fintechów. Działający od dekady biznes specjalizuje się w przelewach międzynarodowych. Obsługuje transakcje w kilkudziesięciu walutach świata, w tym w złotych. Oferuje także wirtualny portfel, którym można zarządzać za pomocą aplikacji mobilnej, i do którego wydawane są rozliczeniowe karty z logo Mastercarda. Można je dodawać do portfeli umożliwiających zbliżeniowe płatności mobilne, takich jak Apple Pay, Garmin Pay, Google Pay i Fitbit Pay.

W połowie roku mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że firma otrzymała od Financial Conduct Authority (FCA), czyli brytyjskiego odpowiednika Komisji Nadzoru Finansowego, zgodę na udostępnienie klientom narzędzi inwestycyjnych. Kilka tygodni później okazało się, że wycena fintechu wzrosła z 3,5 do 5 mld dolarów. Stało się tak za sprawą sprzedaży części udziałów przez pracowników i wcześniejszych inwestorów. Wartość tej transakcji wyniosła 319 mln dolarów.

Przeczytajcie także: Insurtech Lemonade wkrótce na kolejnych rynkach, w tym w Polsce

Zwiększenie liczby pracowników ma związek z rozwojem firmy nie tylko ze względu na pandemię i wzrost liczby oraz wartości płatności online, ale także ze względu na umiędzynarodowienie rynku pracy. Firma obecnie obsługuje miesięcznie przelewy o wartości około 4,5 miliarda funtów. Warto przypomnieć, że od 14 grudnia klienci brytyjskiego fintechu na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego będą obsługiwani przez jego nowe biuro zlokalizowane w Brukseli. Ma to związek z brexitem. Spółka zapewniła, że zmiana nie wpłynie na sposób funkcjonowania jej usług.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies