Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Klienci TransferWise będą mogli inwestować za pośrednictwem fintechu. Zgodę wydał brytyjski regulator 

Na razie produkty mają być dostępne tylko na rynku brytyjskim, ale z czasem firma chce je zaproponowaź klientom w innych krajach

TransferWise otrzymał od Financial Conduct Authority (FCA), czyli brytyjskiego odpowiednika Komisji Nadzoru Finansowego, zgodę na udostępnienie klientom narzędzi inwestycyjnych. Początkowo ma to dotyczyć inwestycji obarczonych niskim ryzykiem. Pierwsze oferty mają pojawić się w ciągu 12 miesięcy, o czym informuje m.in. CNBC.

Przeczytajcie także: Brytyjski nadzór odwiesza licencję Wirecard

Fintech TransferWise powstał w roku 2011 i od tego czasu stał się jednorożcem, czyli biznesem wycenianym przynajmniej na miliard dolarów. Startup jest już wart 3,5 mld dolarów. Firma specjalizuje się w przelewach międzynarodowych i obsługuje transakcje w kilkudziesięciu walutach świata, w tym w złotych. Oferuje także wirtualny portfel, którym można zarządzać za pomocą aplikacji mobilnej, i do którego wydawane są rozliczeniowe karty z logo Mastercarda. Można je dodawać do portfeli umożliwiających zbliżeniowe płatności mobilne, takich jak Apple Pay, Garmin Pay, Google Pay i Fitbit Pay.

Przeczytajcie także: Revolut uruchamia w Polsce program Rewards

Z usług fintechu korzysta już 8 mln użytkowników. W każdym miesiącu dokonują oni transakcji o wartości 4 mld funtów. Zagraniczne media podają też, że na swoich kontach klienci zgromadzili już przeszło 2 mld funtów. Jest zatem potencjał do inwestowania. W ostatnim czasie firma wprowadziła nowości, o których mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl. Z pomocą nowych funkcji możecie np. sprawdzić, kto z Waszych znajomych korzysta z usług fintechu. Rozwiązanie powinno się przydać, jeśli chcecie drugiej osobie przesłać pieniądze.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies