Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pożyczkę od Providenta można wypłacić z bankomatu za pomocą Blika. Klienci nie muszą już podawać swojego numeru konta

Oprócz zwiększania dostępności swojej podstawowej usługi, jaką jest udzielanie pożyczek, firma ma też apetyt na rozwój w zakresie ubezpieczeń

Provident umożliwił swoim klientom wypłatę pożyczki w dowolnym bankomacie za pomocą Blika. Rozwiązanie jest kierowane głównie do osób, które chcą skorzystać z usług firmy zdalnie, ale wolą nie podawać swojego numeru konta bankowego.

Przeczytajcie także: Płatności w mediach społecznościowych będą łatwiejsze

Do niedawna Provident specjalizował się w obsłudze bezpośredniej, zapewnianej przez ok. 5 tys. doradców, którzy odwiedzali klientów w ich domach. Jednak – jak zwraca uwagę Puls Biznesu – nadejście pandemii zmusiło pożyczkodawcę do szukania innych rozwiązań. Firma zresztą już od ponad roku rozwija model obsługi zakładający przenikanie się różnych sposobów kontaktu z klientami, którzy sami mogą zdecydować, gdzie zapoznają się z ofertą, a gdzie ostatecznie sfinalizują zawarcie umowy: przez stronę internetową, telefonicznie czy u tradycyjnego doradcy.

Cytowana przez gazetę Katarzyna Szerling, członkini zarządu Providenta, podkreśla, że wprowadzenie możliwości wypłaty pożyczki Blikiem to pomysł, który wpisuje się w strategię rozwoju i był planowany od dłuższego czasu, a nadejście pandemii tylko przyspieszyło prace nad jego wdrożeniem.

Przeczytajcie także: Ubezpieczenia online i offline u pośredników kredytowych

Ułatwienie zdalnego zaciągania pożyczek to jeden z elementów, które mają pomóc Providentowi przetrwać trudny czas dla branży pożyczkowej. Firma planuje również szukać możliwości zarabiania poprzez oferowanie innych usług. We współpracy z Axą umożliwiła już swoim doradcom pożyczkowym rozszerzenie spektrum działalności o sprzedaż ubezpieczeń. A w niedalekiej przyszłości chce także oferować polisy przez stronę internetową i call center.

To kolejna firma pożyczkowa, która w ubezpieczeniach widzi szansę na zwiększenie dochodowości swojego biznesu. Ostatnio w serwisie cahsless.pl mogliście przeczytać o innym pośredniku finansowym – UnilinkCash, który rozpoczął szkolenie swoich doradców na agentów ubezpieczeniowych.

Źródło: Puls Biznesu

Fot. Blik

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies