Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Firma Transferwise warta już 5 mld dolarów. To jeden z najdroższych europejskich fintechów

Dużym atutem firmy z pewnością jest to, że na siebie zarabia, czego nie można powiedzieć o wielu innych fintechach

Transferwise poinformował, że jego wycena wzrosła z 3,5 do 5 mld dolarów. Stało się to za sprawą sprzedaży części udziałów przez pracowników i wcześniejszych inwestorów. Wartość tej transakcji wyniosła 319 mln dolarów. Podobną operację przeprowadzono w ubiegłym roku – miała ona wartość blisko 300 mln dolarów. Wtedy też podmioty Lone Pine Capital i LocalGlobe powiększyły swoje udziały w fintechu. W gronie nowych inwestorów pojawiły się natomiast D1 Capital Partners oraz Vulcan Capital. Wycena wynosząca 5 mld dolarów sprawia, że Transferwise trafia do ścisłego grona najwyżej wycenianych fintechów w Europie.

Przeczytajcie także: Trzy duże banki ostrzegają przed cyberatakami

Transferwise to firma specjalizująca się w przelewach międzynarodowych. Obsługuje transakcje w kilkudziesięciu walutach świata, w tym w złotych. Oferuje także wirtualny portfel, którym można zarządzać za pomocą aplikacji mobilnej, i do którego wydawane są rozliczeniowe karty z logo Mastercarda. Można je dodawać do portfeli umożliwiających zbliżeniowe płatności mobilne, takich jak Apple Pay, Garmin Pay, Google Pay i Fitbit Pay. Niedawno mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że firma otrzymała od Financial Conduct Authority (FCA), czyli brytyjskiego odpowiednika Komisji Nadzoru Finansowego, zgodę na udostępnienie klientom narzędzi inwestycyjnych. Początkowo ma to dotyczyć inwestycji obarczonych niskim ryzykiem.

Przeczytajcie także: Na polskim rynku działa już ponad milion terminali płatniczych

Firma, z której usług mogą korzystać klienci z Polski, jakiś czas temu wprowadziła w swojej aplikacji szereg nowości. Pojawiła się m.in. funkcja pozwalająca sprawdzić, kto ze znajomych dodanych do książki telefonicznej smartfona korzysta z usług Transferwise. Osoby te są oznaczone logo fintechu, czyli tak jak u konkurencji np. w Revolucie. Rozwiązanie może się przydać, gdy na przykład chcecie komuś przesłać pieniądze. Fintech wprowadził też natychmiastowe przelewy pomiędzy wszystkimi użytkownikami aplikacji posiadającymi otwarty rachunek w Transferwise. W przypadku przelewów do osób posiadających konto prowadzone w tej samej walucie są one bezpłatne. Dodatkowo użytkownicy aplikacji mogą dodawać do swojego profilu awatary w postaci zdjęć.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies