Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Sezzle zdobywa licencję Banku Litwy i rusza na podbój Europy. Będzie konkurował m.in. z Twisto i PayPo

Sezzle to popularna w Stanach Zjednoczonych aplikacja służąca do finansowania zakupów

Bank Litwy poinformował o udzieleniu licencji na działanie w charakterze instytucji pieniądza elektronicznego firmie Sezzle Lithuania UAB. To litewska spółka córka amerykańskiego fintechu świadczącego usługi w zakresie odroczonych płatności.

Przeczytajcie także: Klarna wprowadzi rachunki bankowe

Sezzle to popularna w Stanach Zjednoczonych aplikacja służąca do finansowania zakupów. Po pobraniu apki z Google Play lub App Store użytkownik rejestruje się w niej i od razu otrzymuje decyzję o limicie kredytowym. Następnie może kupować w jednym z 26 tys. sklepów akceptujących tę formę finansowania. W momencie zakupu klient płaci jedynie jedną czwartą wartości koszyka, a kolejne trzy nieoprocentowane raty (po 25 proc. należnej sumy każda) przelewa w dwutygodniowych odstępach. Rozłożenie płatności na 6-tygodniowy okres nie wiąże się dla niego z dodatkowymi kosztami, o ile kolejne raty są płacone w terminie.

Aplikacja przedstawiana jest jako rozwiązanie typu buy now pay later (BNPL, kup teraz, zapłać później). W porównaniu do oferowanych w Polsce tego typu usług, proponowane przez Amerykanów warunki wyglądają raczej na usługę rozłożenia płatności na raty.

Przeczytajcie także: Współpraca PayPo z platformami Shoper i IdoSell

Jak podano w komunikacie przygotowanym przez Bank Litwy, litewskie Sezzle ma pozwolić amerykańskiej spółce na ekspansję w krajach Starego Kontynentu. Jest to kolejna firma, która ma apetyt na podbój europejskiego rynku finansowania zakupów. W serwisie cashless.pl mogliście przeczytać m.in., że świadcząca usługę tego typu szwedzka Klarna stała się najdroższym europejskim fintechem. Również na polskim rynku przybywa podmiotów zainteresowanych kredytowaniem zakupów e-commerce. W modelu BNPL możecie kupować, korzystając np. z usług Twisto, PayPo czy Revo Technologies. Plany rozwoju w tym zakresie ujawnił też ostatnio m.in. fintech ComperiaRaty.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies