Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Klarna wprowadzi rachunki bankowe. Początkowo z oferty skorzystają Niemcy

Klarna zapowiada, że w przyszłości dostęp do jej usług bankowych będzie rozszerzany

Obecna także na polskim rynku Klarna, fintech oferujący m.in. odroczone płatności, zbuduje aplikację mobilną zawierającą usługi bankowe. Na razie w Niemczech i na ograniczoną skalę, ale z czasem ma się to zmienić. Użytkownicy mogą liczyć na rachunek bankowy z kartą Visa, którą będzie można dodać do cyfrowych portfeli Google Pay oraz Apple Pay. Umożliwiającą taki krok licencję bankową, fintech uzyskał w Szwecji jeszcze w 2017 roku.

Przeczytajcie także: Usługa innogy go! znika z rynku

Właściciel konta będzie mógł m.in. dwa razy w miesiącu bezpłatnie wyjąć pieniądze z bankomatu (także poza granicami kraju), otrzyma też zestaw narzędzi do zarządzania swoimi finansami: wykaz zbliżających się płatności czy rejestr wydatków. Do tego dojdą rozwiązania z zakresu e-commerce, w których już specjalizuje się Klarna. W przyszłości może to zostać rozszerzone o usługi kredytowe i narzędzia do oszczędzania czy analizy finansów osobistych. Chodzi o to, by użytkownik załatwił wszystkie sprawy związane z portfelem w jednej aplikacji.

Pojawiły się także informacje o możliwym zamknięciu kolejnej rundy finansowania fintechu. Wedle rynkowych doniesień udało mu się pozyskać 500 mln dolarów. Ostatni duży zastrzyk finansowy – 650 mln dolarów – Klarna otrzymała od inwestorów pół roku temu. We wrześniu 2020 roku mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że spółka jest wyceniana na ponad 10,5 mld dolarów. Jeżeli potwierdzą się doniesienia o pozyskaniu nowych środków, szwedzka firma może zostać wyceniona na 25-30 mld dolarów.

Przeczytajcie także: Za pięć lat wartość polskiego e-commerce wyniesie 162 mld zł

Model zakupów "kup teraz, zapłać później" (buy now, pay later, BNPL), zyskuje w ostatnich latach na popularności. Szybko przybywa miejsc, w których oferowane są usługi tego typu, klientów z nich korzystających, ale też fintechów, które stoją za tymi rozwiązaniami. Na polskim rynku znane są już Twisto, PayPo czy Revo Technologies. Z ich pomocą można kupić produkt, otrzymać go szybko, ale płatność uregulować po kilkudziesięciu dniach. Zobowiązanie wobec sklepu od razu uiszcza fintech. Klarna działa obecnie na 17 rynkach i zatrudnia 3,5 tys. pracowników.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies