Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatności odroczone Twisto trafią do bramki PayU w Polsce. Zajmą miejsce usługi Monedo

Twisto i PayU zostały partnerami już blisko rok temu, a do tej pory korzystali z tego tylko klienci w Czechach

Twisto, firma świadcząca usługi z zakresu płatności odroczonych, rozszerza współpracę z PayU. Fintech zadeklarował, że w ciągu najbliższych tygodni zaoferuje swoje narzędzia sklepom internetowym korzystającym z bramki płatniczej poznańskiego podmiotu, o czym donosi Puls Biznesu. Co ciekawe, obie firmy zostały partnerami już blisko rok temu. Wówczas jednak kooperacja dotyczyła rynku czeskiego i nie było wiadomo czy, a jeśli tak to kiedy, zostanie przeniesiona na polski grunt.

Przeczytajcie także: mBank wycofał się z powiązania opłaty za kartę z aktywnością w aplikacji

Współpraca z PayU może pomóc Twisto umocnić się na polskim rynku. W połowie stycznia fintech informował, że pozyskał środki na rozwój w Europie Środkowej: 72 mln zł. Firma umożliwiająca zakupy w modelu "kup teraz, zapłać później", przekonywała wówczas, że istotne są nie tylko zdobyte środki, ale też know-how, jakie do spółki wniosą nowi inwestorzy. Jednym z nich jest ZIP, który oferuje podobne usługi na rynkach: australijskim, nowozelandzkim, brytyjskim oraz amerykańskim.

Warto przypomnieć, że PayU, w zakresie odroczonych płatności, w przeszłości współpracował już z firmą pożyczkową Monedo. Podmiot ten nosił wcześniej nazwę Kreditech. We wrześniu 2020 r. okazało się jednak, że fintech Monedo złożył wniosek o upadłość. Natomiast kilka miesięcy później pojawiła się informacja, że PayU nawiązało współpracę ze Smartney. W jej ramach klienci platformy Otomoto mogą uzyskać do 60 tys. zł kredytu na zakup auta z okresem spłaty do 5 lat.

Przeczytajcie także: Inpost przyspiesza giełdowy debiut

Zakupy w modelu "kup teraz, zapłać później" lub BNPL (buy now, pay later) cieszą się w Polsce i na świecie coraz większą popularnością. Niedawno okazało się, że rywal Twisto, firma PayPo, nawiązał współpracę z platformami Shoper oraz IdoSell. Płatności odroczone trafiły dzięki temu do tysięcy sklepów internetowych. W efekcie ich klienci mogą kupić produkt i zapłacić za niego nawet 30 dni później lub w kilku ratach. Klient szybko otrzymuje zamówiony produkt, ma też standardowy czas na jego zwrot. Płatności odroczone rozwija także spółka Allegro Pay.

Źródło: Puls Biznesu

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies