Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kreditech zmienia nazwę. Dostawca odroczonych płatności to teraz Monedo

Wraz z nową nazwą firma ogłosiła strategię, w której postawiono na rozwój działalności pożyczkowej dla klientów będących w dobrej sytuacji finansowej

Firma Kreditech Polska, zarządzająca serwisem pożyczkowym Monedo Now, ogłosiła w komunikacie prasowym, że zmienia nazwę na Monedo Polska. Działanie to jest konsekwencją przeprowadzonego w marcu 2020 roku rebrandingu spółki matki: Kreditech Holding zmienił nazwę na Monedo Holding. To element większej przebudowy fintechu, w ramach której m.in. zarządzanie firmą przejął nowy zespół. Teraz spółka ma skoncentrować się na obłudze klientów z dobrą historią finansową.

Przeczytajcie także: Duży wzrost zainteresowania odroczonymi płatnościami

Monedo udziela pożyczek klientom w kilku krajach: Indiach, Rosji, Hiszpanii oraz Polsce. Nad Wisłą działa od 2012 roku. Firma zapewnia, że każdego dnia jej system procesuje w naszym kraju ponad 2 tys. wniosków pożyczkowych. Fintech oferuje u nas pożyczki ratalne na okres do 48 miesięcy i udziela ich online. Z Monedo Now swoje zakupy mogą finansować m.in. klienci Allegro. Wspólnie z PayU firma udostępniła im usługę tzw. płatności odroczonych. Niedawno mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że zainteresowanie tym rozwiązaniem rośnie w czasach pandemii.

Przeczytajcie także: PayU wprowadza odroczone płatności w Czechach

Fintech przekonuje, że wdrożył w pełni automatyczny system oceny kredytowej klientów, a w swoich procesach wykorzystuje mechanizmy uczenia maszynowego. Dzięki temu obsługa wniosków kredytowych i wypłata środków jest możliwa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Firma zapewnia, że w przypadku finansowania zakupów w e-commerce u jej partnerów, klient otrzymuje dostęp do pieniędzy nawet w ciągu 30 minut od zainicjowania wniosku pożyczkowego. Na wszystkich rynkach Monedo miał już udzielić ponad 2 mln pożyczek i obsłużyć ponad 1 mln klientów.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies