Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Alior wychodzi z PayPo. Bank chwali się dużym zyskiem z inwestycji

Udziały w fintechu po ponad dwóch latach współpracy z Aliorem odkupiła kadra menedżerska PayPo

Alior poinformował w komunikacie prasowym, że jego fundusz RBL_VC zakończył inwestycję w PayPo, spółkę oferującą tzw. płatności odroczone. Cały 20-proc. pakiet udziałów w firmie został wykupiony przez obecnych akcjonariuszy. Fintech stał się w większości własnością kadry zarządzającej spółką. Bank nie zdradził szczegółów transakcji, ale mowa jest o realizacji znacznego zysku.

Przeczytajcie także: Amazon oficjalnie wchodzi do Polski

Na temat współpracy tych podmiotów pierwszy raz mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl w listopadzie 2018 roku. Alior objął wówczas 20 proc. udziałów w fintechu, który miał okazję poznać w ramach trwającego od połowy września programu akceleracyjnego RBL_Start. Po przeszło dwóch latach podmioty poinformowały, że osiągnęły zakładane cele. PayPo przestał być startupem i stał się biznesem generującym dochody. Z kolei fundusz Aliora zrealizował zysk i szuka kolejnych firm, w które mógłby zainwestować.

Przeczytajcie także: Inpost debiutuje dzisiaj na giełdzie w Amsterdamie

PayPo podało w komunikacie, że ubiegły rok udało mu się zamknąć z ponad 3 mln obsłużonych transakcji i ponad 20 mln zł przychodu. Niedawno mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że fintech nawiązał współpracę z platformami Shoper oraz IdoSell, dzięki czemu płatności odroczone trafiły do tysięcy sklepów internetowych. Ich klienci za sprawą tej nowości mogą kupować produkty i płacić za nie nawet 30 dni później lub w kilku ratach.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies