Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Alior wychodzi z PayPo. Bank chwali się dużym zyskiem z inwestycji

Udziały w fintechu po ponad dwóch latach współpracy z Aliorem odkupiła kadra menedżerska PayPo

Alior poinformował w komunikacie prasowym, że jego fundusz RBL_VC zakończył inwestycję w PayPo, spółkę oferującą tzw. płatności odroczone. Cały 20-proc. pakiet udziałów w firmie został wykupiony przez obecnych akcjonariuszy. Fintech stał się w większości własnością kadry zarządzającej spółką. Bank nie zdradził szczegółów transakcji, ale mowa jest o realizacji znacznego zysku.

Przeczytajcie także: Amazon oficjalnie wchodzi do Polski

Na temat współpracy tych podmiotów pierwszy raz mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl w listopadzie 2018 roku. Alior objął wówczas 20 proc. udziałów w fintechu, który miał okazję poznać w ramach trwającego od połowy września programu akceleracyjnego RBL_Start. Po przeszło dwóch latach podmioty poinformowały, że osiągnęły zakładane cele. PayPo przestał być startupem i stał się biznesem generującym dochody. Z kolei fundusz Aliora zrealizował zysk i szuka kolejnych firm, w które mógłby zainwestować.

Przeczytajcie także: Inpost debiutuje dzisiaj na giełdzie w Amsterdamie

PayPo podało w komunikacie, że ubiegły rok udało mu się zamknąć z ponad 3 mln obsłużonych transakcji i ponad 20 mln zł przychodu. Niedawno mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że fintech nawiązał współpracę z platformami Shoper oraz IdoSell, dzięki czemu płatności odroczone trafiły do tysięcy sklepów internetowych. Ich klienci za sprawą tej nowości mogą kupować produkty i płacić za nie nawet 30 dni później lub w kilku ratach.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies