Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Amazon.pl już oficjalnie. Allegro zyskuje wielkiego rywala

Od dłuższego czasu klienci mogli korzystać ze strony Amazon.de w polskiej wersji językowej. Teraz zyskają dostęp do całkowicie polskiej strony amazon.pl

Amazon poinformował, że rozpoczął prace nad uruchomieniem strony amazon.pl. Od dzisiaj firmy, które chcą sprzedawać za pośrednictwem tej platformy, mogą rejestrować konta pod adresem sell.amazon.pl. Korporacja nie uściśliła, kiedy wystartuje z serwisem, ale zapewnia w komunikacie, że polscy przedsiębiorcy zyskają dostęp do 300 mln klientów. Obecnie za pośrednictwem tej platformy sprzedaje 1,7 mln małych i średnich firm.

Przeczytajcie także: Płatności odroczone Twisto trafią do bramki PayU w Polsce

Na temat wejścia Amazona do Polski, oficjalnego, bez protezy w postaci spolszczonej strony niemieckiego serwisu, mówiło się od kilku lat. W przeszłości pojawiały się już spekulacje na temat rychłego startu platformy nad Wisłą, ale do tej pory brakowało "kropki nad i". Ostatnie doniesienie w tej sprawie wskazywały, że Amazon.pl ruszy w 2020 roku. Warto jednak przypomnieć, że korporacja zatrudnia już w Polsce 18 tys. osób w dziewięciu centrach logistycznych, za jakiś czas wystartuje dziesiąte, a wraz z nim pojawi się 1 tys. nowych etatów.

Przeczytajcie także: PKO umożliwi dodawanie komputerów do urządzeń zaufanych

Oficjalne wejście do Polski Amazona może oznaczać nowe otwarcie na rynku e-commerce, który obecnie zdominowany jest przez Allegro. Plany rozwoju na lokalnym rynku, coraz bardziej ambitne, ma także należący do Alibaby Aliexpress. Zarówno Allegro, jak i chińska firma noszą się z zamiarem tworzenia w Polsce sieci automatów paczkowych. Czy Amazon postanowi rozwijać swoją logistykę, wykorzystując takie rozwiązanie?

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies