Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Amazon ma wejść do Polski ze swoim e-sklepem. Prowadzi rozmowy z Pocztą Polską

Jeśli Amazon zdecyduje się otworzyć w Polsce sklep, będzie musiał konkurować nie tylko z Allegro, ale i chińską platformą AliExpress

Jak pisze dzisiejsza Gazeta Wyborcza globalny gigant e-handlu, amerykański Amazon, chce uruchomić w Polsce swój internetowy biznes. Zdaniem dziennika korporacja prowadzi rozmowy na temat współpracy z Pocztą Polską. Rodzimy operator miałby się zajmować dostawami przesyłek zamawianych na Amazonie przez Polaków i Ukraińców. Obie firmy na razie nie komentują sprawy, ale z doniesień GW wynika, że finalizacji rozmów można spodziewać się w kwietniu.

Przeczytajcie także: Amazon chce umożliwić klientom płacenie dłonią

Amazon umożliwia już Polakom robienie zakupów w swoim sklepie, ale klienci są przekierowywani na spolszczoną stronę niemieckiego Amazon.de. Firma rozwija też w Polsce sieć centrów logistycznych oraz centrum badawczo-rozwojowe i zatrudnia już kilkanaście tysiecy osób. Jednak dostęp polskich firm do platformy wciąż jest mocno ograniczony, a klienci nie mogą korzystać ze wszystkich usług amerykańskiego giganta.

Przeczytajcie także: Ambitne plany Allegro na 2020 rok. Chce zainwestować 1 mld złotych

Wejście tego gracza może sporo zmienić w całym handlu nad Wisłą. Będzie to silny konkurent dla Allegro, zmagającego się z krytyką spowodowaną podnoszeniem cen oraz zyskującego na popularności chińskiego AliExpres należącego do grupy Alibaba. W teorii klienci powinni zyskać na tej rywalizacji, ale rodzi się pytanie o los mniejszych sklepów. Trzeba mieć też na uwadze, że doniesienia GW nie zostały jeszcze potwierdzone, a pogłoski na temat rzekomego wejścia do Polski Amazona pojawiają się już od kilku lat.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies