Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Czekacie na płatności zegarkami Samsunga w Polsce? Być może wkrótce będziecie mogli nimi płacić za pomocą Google Pay

Samsung podobno rozważa wyposażenie dwóch nowych modeli smartwatchy w system Wear OS, co pozwoli na korzystanie z Google Pay

Dobra informacja dla fanów płatności mobilnych i użytkowników smartwatchy firmy Samsung. Pojawiły się pogłoski, że koreański producent planuje wyposażyć swoje zegarki w system Wear OS. Jak podaje m.in. portal tabletowo.pl, z tego sytemu operacyjnego miałyby korzystać dwa nowe modele urządzeń z serii Galaxy Watch, nad którymi obecnie pracuje firma.

Przeczytajcie także: SwatchPAY wchodzi do Polski

Jeśli rzeczywiście Samsung zdecyduje się na taki krok, będzie to oznaczać, że na produkowanych przez niego smartwatchach będzie można zainstalować aplikację Google Pay. Pozwala ona na zbliżeniowe płatności mobilne zegarkami na podobnej zasadzie, jak płaci się kartami bezstykowymi czy smartfonami z czujnikiem zbliżeniowym NFC.

Obecnie polscy właściciele zegarków Samsunga nie mogą płacić za ich pomocą, ponieważ urządzenia te działają w oparciu o system Tizen. Ten wspiera jedynie płatności Samsung Pay, które nie są oferowane w Polsce i nie wiadomo, czy kiedykolwiek będą. W przeszłości serwis cashless.pl wielokrotnie pytał o to biuro prasowe Samsunga w Polsce, a odpowiedź za każdym razem była podobna: nie ma w tej sprawie żadnej decyzji.

Przeczytajcie także: Fitbit już w rękach Google

Nie wiadomo jeszcze, czy pogłoski o wprowadzeniu smartwatchy z Wear OS się potwierdzą, a jeśli tak, to czy zmiana będzie dotyczyła tylko dwóch nowych modeli, czy też Samsung zdecyduje się całkowicie przejść na system bazujący na Androidzie. Przypomnijmy, że kiedyś zegarki koreańskiej firmy korzystały już z poprzednika Wear OS, czyli Android Wear. Jednak ze względu m.in. na efektywność Samsung zdecydował się zmienić system, w który wyposaża swoje smartwatche, na Tizen.

Źródło: Tabletowo.pl

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies