Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Samsung Pay już u granic Polski. Płatności dostępne w Niemczech w zupełnie nowym modelu

Płatności Samsung Pay wprowadził na niemieckim rynku Solarisbank przy współpracy z organizacją Visa

Niemiecki fintechowy Solarisbank poinformował o przeprowadzonym wspólnie z Visą i koreańskim producentem elektroniki wdrożeniu płatności mobilnych Samsung Pay. Solarisbank deklaruje w informacji prasowej, że to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Europie. Po udanej rejestracji w Samsung Pay użytkownik otrzymuje wirtualną kartę debetową Visa, którą może powiązać z prawie każdym niemieckim kontem bankowym. Solarisbank wykorzystuje do tego nowatorski proces, który nie wymaga identyfikacji wideo ani wizyty w oddziale.

Przeczytajcie także: Samsung Pay Card trafia na kolejny rynek

Jak mówi Man-Young Kim, prezes Samsung Electronics GmbH, wdrożenie przeprowadzone z Solarisbank może być kamieniem milowym w rozwoju Samsung Pay. – Zamiast wchodzić w liczne partnerstwa z różnymi bankami, zdecydowaliśmy się zaufać sprawdzonemu doświadczeniu i neutralności Solarisbanku – powiedział przedstawiciel Samsunga, cytowany w komunikacie prasowym. Samsung jest udziałowcem Solarisbanku, podobnie z resztą jak i Visa.

Przeczytajcie także: Curve pomaga w rozwoju Samsung Pay

Tymczasem wciąż brakuje informacji na temat możliwości wdrożenia płatności Samsung Pay w Polsce, gdzie od dawna dostępne są takie rozwiązania jak Apple Pay i Google Pay. Cierpią z tego powodu przede wszystkim użytkownicy smartwatchy marki Samsung, które działają w oparciu o system Tizen i nie wspierają płatności Google Pay, dostępnych na smartfonach Samsunga.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies