Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Samsung Pay Card trafia na kolejny rynek. Tym razem karta zadebiutowała w Korei Południowej

Wcześniej Samsung Pay Card znalazła się na rynku brytyjskim

Samsung wprowadził na południowokoreański rynek Samsung Pay Card, czyli kartę płatniczą stworzoną z myślą o użytkownikach Samsung Pay. Firmę wspiera w tym wdrożeniu Mastercard, o czym informuje serwis sammobile.com. Osoby zainteresowane nowym instrumentem mogą o niego wnioskować wyłącznie za pośrednictwem aplikacji Samsung Pay, która posłuży też do zarządzania kartą.

Przeczytajcie także: PKO BP też wchodzi w open banking

Niedawno mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że możliwość korzystania z Samsung Pay Card otrzymali klienci z Wielkiej Brytanii. Na tym rynku korporacja technologiczna podjęła współpracę z fintechem Curve. Oferuje on aplikację mobilną, do której można dodać karty różnych wydawców. Udogodnienia, z jakich mogli do tej pory korzystać brytyjscy klienci Curve, zostały udostępnione użytkownikom Samsung Pay Card.

Przeczytajcie także: Możecie już dodawać karty do Facebook Pay

Wśród zalet koreańskiego rozwiązania można wymienić m.in. płatności P2P, czyli przelewy pomiędzy użytkownikami czy możliwość zarządzania finansami z pomocą aplikacji. Do tego dochodzą zniżki w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Chociaż Samsung w ostatnich miesiącach coraz aktywniej działa na polu usług finansowych, na razie z nowości tych nie mogą korzystać klienci nad Wisłą – w naszym kraju wciąż niedostępna jest usługa Samung Pay, z której globalnie korzysta już 19 mln osób.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies