Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Możecie już dodawać karty do Facebook Pay. Ale na razie za nic nimi nie zapłacicie

Prawdopodobnie wkrótce Facebook Pay będzie umożliwiać klientom z Polski m.in. szybkie przesyłanie pieniędzy innym użytkownikom serwisu

Wygląda na to, że lada moment polscy użytkownicy Facebooka będą mogli korzystać z płatności Facebook Pay, jak na razie dostępnych tylko w USA. Od niedawna użytkownicy serwisu społecznościowego i jego komunikatorów mogą dodawać do Facebook Pay swoje karty debetowe lub kredytowe oraz konta PayPal. Na zmiany zwrócił uwagę serwis tabletowo.pl, ale także sam Facebook informuje na swojej stronie, że narzędzie jest już w naszym kraju aktywne. Na razie jednak niewiele z tego wynika.

Przeczytajcie także: PKO BP też wchodzi w open banking

Na temat Facebook Pay zrobiło się głośno w listopadzie ubiegłego roku. W serwisie cashless.pl mogliście wówczas przeczytać, że amerykańska korporacja tworzy rozwiązanie płatnicze nie tylko dla serwisu społecznościowego, ale też dla Instagrama, WhatsAppa i Messengera. Z jego pomocą użytkownicy mają dokonywać zakupów w ramach Facebook Marketplace, wspierać zbiórki czy przesyłać pieniądze innym osobom korzystającym z tych aplikacji.

Przeczytajcie także: Carrefour rozwija e-commerce. Można już zamówić zakupy spożywcze

Rozwiązanie zadebiutowało jedynie w USA, ale firma zapewniała, że będzie je udostępniać w kolejnych krajach. Najwyraźniej taki scenariusz może być niebawem zrealizowany w Polsce. Warto jednak podkreślić, że chociaż klienci z Polski mogą już dodawać karty do Facebook Pay to wciąż nie mogą za jego pomocą płacić. Firma nie precyzuje też, kiedy miałoby się to zmienić.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies