Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Karta płatnicza Samsunga coraz bliżej. Partnerem koreańskiej firmy jest Curve

Współpraca Samsunga z Curve dotyczy rynku brytyjskiego

Samsung poinformował, że jeszcze w tym roku wprowadzi na rynek w Wielkiej Brytanii zaprezentowaną niedawno kartę płatniczą, a wesprze go w tych działaniach fintech Curve. Rozwiązanie "Samsung Pay Card powered by Curve" anonsowane jest jako coś całkiem świeżego na polu cyfrowych płatności. Ma dawać użytkownikom elastyczność oraz kontrolę nad portfelem, a jednocześnie zapewni prosty i bezpieczny sposób płacenia.

Przeczytajcie także: Brazylijczycy krótko cieszyli się z WhatsApp Pay

Komentujący to partnerstwo serwis TechCrunch zwrócił uwagę, że dla Curve współpraca z międzynarodową korporacją o wielkich wpływach na rynku sprzętu mobilnego, to sposób na dotarcie do nowych klientów. Koreańczycy natomiast mogą przestać martwić się o współpracę z bankami przy rozszerzaniu zasięgu swoich usług finansowych. Na dobrą sprawę jest to kolejny etap kooperacji, bo Curve wspiera już Samsung Pay na brytyjskim rynku od listopada ubiegłego roku.

Aby zrozumieć, w jaki sposób Samsung ułatwia sobie rozwój usługi, warto przypomnieć, że Curve oferuje kartę i aplikację mobilną na urządzenia z systemami Android i iOS. Z aplikacją można powiązać karty wydane przez inne instytucje, np. banki (w tym przypadku firmę IT), a następnie płacić w ciężar ich rachunków kartą wydaną przez Curve. Dzięki temu nie trzeba nosić ze sobą wielu plastików. Więcej na temat brytyjskiego fintechu przeczytacie w tekście poświęconym Curve Credit, czyli nowej usłudze kredytowej.

Przeczytajcie także: Bank Pocztowy podnosi ceny. Tym razem klientom prowadzącym firmy

Z kolei o Samsung Pay Card można dowiedzieć się więcej z wpisu Samsung zaprezentował kartę płatniczą. To element usługi Samsung Money by SoFi. Koreańczycy coraz mocniej wchodzą w usługi finansowe, by konkurować z Apple Pay czy Google Pay. Nowe narzędzie ma być prostym i bezpiecznym sposobem na zarządzanie codziennymi finansami. Tradycyjna karta debetowa została pozbawiona numeru, daty ważności i kodu CVC, klient znajdzie te informacje w aplikacji Samsung Pay. Oprócz standardowej karty może też korzystać z wirtualnej.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies