Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Samsung zaprezentował kartę płatniczą. To element usługi Samsung Money by SoFi

Rozwiązanie do zarządzania środkami na razie będzie dostępne jedynie w USA

Samsung Money by SoFi to nowa usługa koreańskiej korporacji technologicznej. Firma anonsowała ją na początku maja, o czym mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl. Teraz podano więcej szczegółów. Rozwiązanie zintegrowane z Samsung Pay pojawi się latem na rynku amerykańskim i na razie niewiele wskazuje na to, by miało zawitać do Polski. Jak sugeruje nazwa, Koreańczycy współpracują przy tym projekcie z fintechem SoFi. Drugim partnerem jest Mastercard.

Przeczytajcie także: Fintech Galileo został przejęty przez SoFi za 1,2 mld dolarów

Na swojej stronie internetowej Samsung zapewnia, że oferuje klientom prosty i bezpieczny sposób na zarządzanie codziennymi finansami. Udostępniony rachunek (może być współdzielony) będzie bezpłatny. Użytkownik może też liczyć na darmowe korzystanie z ponad 55 tys. bankomatów na terenie USA. Tradycyjna karta debetowa nie będzie zawierała numeru, daty ważności i kodu CVC. Jeżeli klientowi będą potrzebne te informacje, znajdzie je w aplikacji Samsung Pay. Oprócz standardowej karty może też korzystać z wirtualnej.

Do dyspozycji użytkowników aplikacji oddany zostanie zestaw dodatkowych funkcji: od możliwości przejrzenia stanu konta i ostatnich transakcji, przez oznaczenie podejrzanych aktywności, po zmianę numeru PIN i czasowe lub całkowite zablokowanie karty. Wszystko to wykonuje się wyłącznie przy użyciu telefonu – klient nie musi iść do placówki czy dzwonić na infolinię.

Przeczytajcie także: Samsung Pay zawita do Polski w 2020 roku? Firma tego nie wyklucza

Koreańczycy sporo uwagi poświęcają kwestii "nagradzania" klienta. Dotyczy to m.in. oszczędzania – oprocentowanie środków ma być wyższe od średniego oferowanego na krajowym rynku. W czasach kryzysu może się to okazać dodatkowym magnesem przyciągającym klientów. Ci ostatni mogą przystąpić do programu Samsung Rewards i zdobywać punkty za każdą płatność wykonaną z pomocą Samsung Pay. Gdy uzbiera się ich wystarczająca liczba, mogą być wymienione na pieniądze, które trafią na konto Samsung Money by SoFi.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies