Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Samsung jak Apple, Google i Huawei. Latem zaprezentuje swoją kartę płatniczą

Karta, jaką zaoferuje Samsung, powiązana będzie z kontem do zarządzania pieniędzmi

Samsung poinformował w komunikacie prasowym, że jeszcze tego lata zamierza rozszerzyć usługę Samsung Pay o kartę debetową z kontem do zarządzania środkami. Koreańska korporacja zamierza współpracować przy tym projekcie z amerykańskim fintechem SoFi, o którym niedawno mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl – na początku kwietnia przejął firmę Galileo za 1,2 mld dolarów.

Przeczytajcie także: mBank wprowadzi pierwszą w Polsce bankową aplikację do AppGallery

Warto dodać, że w tym samym komunikacie Samsung wspomniał o rozwoju platformy do zarządzania pieniędzmi tworzonej z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych. Należy się zatem spodziewać czegoś więcej niż tylko samej karty.

Samsung to kolejna w ostatnim czasie firma technologiczna, która wykazuje zainteresowanie oferowaniem usług finansowych, w tym kart płatniczych. W roku 2019 zadebiutowała Apple Card. Z kolei w kwietniu bieżącego roku pojawiły się doniesienia o Huawei Card oraz Google Card. Nie powinno zatem dziwić, że Koreańczycy rozwijający od roku 2015 Samsung Pay idą podobną ścieżką – firma nie chce przespać swojej szansy, jeśli w branży dojdzie do poważnych zmian.

Przeczytajcie także: Będą nowe inwestycje Aliexpress w Polsce

Jednocześnie Koreańczycy myślą zapewne o dalszej dywersyfikacji swojego biznesu: sprzedaż smartfonów, w której Samsung od lat dominuje na rynku globalnym, bardzo ucierpiała z powodu pandemii. Specjaliści z firmy Strategy Analytics informowali niedawno, że korporacja stojąca m.in. za linią produktów Galaxy w pierwszym kwartale 2020 roku dostarczyła na rynek o blisko 20 proc. smartfonów mniej niż w analogicznym kwartale roku 2019.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies