Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Samsung jak Apple, Google i Huawei. Latem zaprezentuje swoją kartę płatniczą

Karta, jaką zaoferuje Samsung, powiązana będzie z kontem do zarządzania pieniędzmi

Samsung poinformował w komunikacie prasowym, że jeszcze tego lata zamierza rozszerzyć usługę Samsung Pay o kartę debetową z kontem do zarządzania środkami. Koreańska korporacja zamierza współpracować przy tym projekcie z amerykańskim fintechem SoFi, o którym niedawno mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl – na początku kwietnia przejął firmę Galileo za 1,2 mld dolarów.

Przeczytajcie także: mBank wprowadzi pierwszą w Polsce bankową aplikację do AppGallery

Warto dodać, że w tym samym komunikacie Samsung wspomniał o rozwoju platformy do zarządzania pieniędzmi tworzonej z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych. Należy się zatem spodziewać czegoś więcej niż tylko samej karty.

Samsung to kolejna w ostatnim czasie firma technologiczna, która wykazuje zainteresowanie oferowaniem usług finansowych, w tym kart płatniczych. W roku 2019 zadebiutowała Apple Card. Z kolei w kwietniu bieżącego roku pojawiły się doniesienia o Huawei Card oraz Google Card. Nie powinno zatem dziwić, że Koreańczycy rozwijający od roku 2015 Samsung Pay idą podobną ścieżką – firma nie chce przespać swojej szansy, jeśli w branży dojdzie do poważnych zmian.

Przeczytajcie także: Będą nowe inwestycje Aliexpress w Polsce

Jednocześnie Koreańczycy myślą zapewne o dalszej dywersyfikacji swojego biznesu: sprzedaż smartfonów, w której Samsung od lat dominuje na rynku globalnym, bardzo ucierpiała z powodu pandemii. Specjaliści z firmy Strategy Analytics informowali niedawno, że korporacja stojąca m.in. za linią produktów Galaxy w pierwszym kwartale 2020 roku dostarczyła na rynek o blisko 20 proc. smartfonów mniej niż w analogicznym kwartale roku 2019.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies