Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Mają to Amerykanie, będą mieć i Chińczycy. Huawei wprowadza kartę wzorowaną na Apple Card

Huawei Card, podobnie jak protoplastka z Ameryki, będzie występować zarówno w formie wirtualnej jak i tradycyjnej

Huawei, chiński producent sprzętu elektronicznego oraz dostawca infrastruktury dla telekomów zapowiedział wprowadzenie do swojej oferty Huawei Card, czyli karty płatniczej wydawanej przy współpracy z organizacją UnionPay (chińska organizacja płatnicza konkurująca z Mastercardem i Visą). Pisze o tym m.in. serwis gsmarena.com. Chińczycy w zasadzie nie ukrywają, że ich propozycja jest wzorowana na Apple Card, czyli karcie kredytowej przeznaczonej dla użytkowników smartfonów iPhone. Zapowiedź Huawei Card zbiega się w czasie z uzyskaniem przez Apple zezwolenia na wprowadzenie własnej karty na rynek chiński.

Przeczytajcie także: Płatności bez PIN do 100 zł na wszystkich POS-ach Polcardu

Huawei Card ma występować jako karta wirtualna powiązana ze zbliżeniowymi płatnościami mobilnymi Huawei Pay. Karta będzie mogła też mieć postać tradycyjną. Jej używanie ma wiązać się z koniecznością wnoszenia opłat, ale będzie można ich uniknąć za aktywne korzystanie z niej. Karta ma także zapewniać, podobnie jak Apple Card, dodatkowe bonusy, np. moneyback, czyli zwrot części wydatków.

Przeczytajcie także: Curve wprowadza kartę pozbawioną numerów

Data wejścia na rynek chiński Huawei Card nie została na razie ujawniona. Nie wiadomo także, czy a jeżeli tak to kiedy karta płatnicza Huawei pojawi się w innych krajach, w tym w Polsce. Zakładam jednak, że nie stanie się to prędko. Chińskiemu producentowi nie służy m.in. konflikt z amerykańską administracją, w wyniku której z jego smartfonów zniknęły niektóre aplikacje możliwe do pobrania z marketu Google Play. Ma to negatywne skutki dla użytkowników Huawei z Polski, którzy nie mogą korzystać oficjalnie np. z aplikacji polskich banków.

Fot. Huawei

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies